JAUNUMI

29.08.2019
Latvijas orientēšanās nakts atkal aicina uz rogaininga piedzīvojumu!


Eiropas sporta nedēļas ietvaros 27. septembrī norisināsies Latvijas orientēšanās nakts, kad 11 Latvijas pilsētās un novados ikvienam būs iespēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Vislatvijas orientēšanās nakts šogad norisināsies Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Siguldā un Rīgā. Katrā pilsētā tas būs kā atsevišķs pasākums ar atsevišķu apbalvošanu.

    Sacensību formāts: 3 stundu sacensības rogainingā saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) apstiprinātajiem noteikumiem. Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) apmeklē kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaits punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu. Kontrolpunktiem ir dažādas ieskaites punktu vērtības, ko parasti apzīmē ar pirmo ciparu kontrolpunkta numurā. Komandas tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas dažādās vecuma grupās. Pārvietošanās tikai ar kājām. Sacensības notiek dažādās Latvijas pilsētās, katrā pilsētā kā atsevišķs pasākums ar atsevišķu apbalvošanu.

    Programma:
    Karšu saņemšana no plkst. 18:30
    Starts visās norises vietās plkst. 20:00
    Finišs 23:00
    Apbalvošana 23:30

    Atzīmēšanās kontrolpunktos izmantojot Qrenteerings mobilo aplikāciju – nolasot QR kodus kontrolpunktos, tādēļ katrai komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju ielādēt aplikāciju.

    Dalība sacensībās ir bezmaksas, bet pieteikšanās iespējama līdz 23. septembrim tiešsaistē vai sacensību dienā uz vietas.

    Sīkāka informācija par sacensību formātu un norisi, kā arī reģistrācija pieejama mājaslapā https://www.rogaining.lv/onakts/
38. Baiba @ 30.09.2019., 14:37 teica:
Ieteikumi organizācijai:
1. Derētu izdalīt arī Mix grupu. "Un kurš no mums negribētu piedalīties sacensībās ar garantētu pjedestālu?"... Manuprāt, trenētu puišu komanda lielākoties būs ātrāka par jauktu komandu, un tā kā vīriešu un mix ir vienā Open grupā, priekšrocības ir komandai, kurā ir tikai kungi.
2. Lai gan vispārējā nolikumā rakstīts, ka punktu vērtība būs 2-10, Rīgā 10-nieki bija tikai 2017. gadā. Droši vien, rūdītiem rogainingistiem arī Rīgas vienīgais 9 bija viens pīpis, taču, ja reiz šis ir tautas sporta pasākums, der apdomāt, ka dzīties pēc 10 ir motivējošāk.
3. Ar iepriekšējo saistīts ierosinājums attiecībā uz punktu summu - lai iesācējam būtu reālāk sasniegt 100 punktu robežu. Tas ir papildu stimuls.
37. Baiba @ 30.09.2019., 11:54 teica:
Piekrītu Annai, ka Rīgā viss šķita haotiskāk, nekā iepriekšējos gadus (ir ar ko salīdzināt). Sākot jau ar to, ka nolikumā norādīts - karšu izsniegšana no 18.30, bet izrādījās laiks pārcelts uz 19.20, vienīgā norāde uz to facebook.
Par aplikāciju ieteikumi jau pārskaitītie:
1. lai pēdējais paņemtais punkts parādās saraksta augšpusē, t.i. saraksts veidotos ..4., 3., 2., 1., nevis 1., 2., 3., 4., ..
2. pēc Finiša paņemšanas būtu labi, ja uz serveri rezultāts nosūtītos automātiski, vai vismaz izlektu viena poga - Nosūtīt uz serveri.
36. Kur foto? @ 30.09.2019., 07:13 teica:
Sveiki! Pie Foto parādījies links Salaspilij, bet neko never vaļā... Tur kāds triks?
35. aivars , @ 29.09.2019., 19:37 teica:
Jāieskatās saitē, kas redzama te tieši virs komentāriem (onakts).
34. Kristīna @ 29.09.2019., 19:23 teica:
Vai kaut kur tiks arī publicētas bildes no dažādajām vietām? Vai vismaz saites, kur katra vieta publicē savas bildes? Paldies!
33. aivars @ 29.09.2019., 19:21 teica:
Neesmu labākais rezultātu analīzes speciālists, bet, ieskatoties Daugavpils splitos, nevar redzēt neko katastrofālu. Sportistiem "paceļami" rezultāti. Un kurš no mums negribētu piedalīties sacensībās ar garantētu pjedestālu? Rogaininga Noteikumos ir paredzēts punkts par protestu iesniegšanu pēc sacensībām. Tur tad arī bija jānonāk visām pretenzijām, kas aprakstītas komentārā. Jāmācās lietot piedāvātās iespējas. Pēc kara... No savas puses varu pateikt, ka Daugavpils darbs rezultātu uzskaitē bija perfekts.
32. Iesācēji @ 29.09.2019., 18:59 teica:
Arī pēc pasākuma Daugavpilī divējādas sajūtas. No vienas puses forši pavadīts laiks kopā ar ģimeni, bet no otras puses... Vajadzēja tomēr profesionālos sportistus atdalīt no iesācējiem, jo cīnīties ar viņiem ir vienkārši nereāli. Otrkārt, kaut kā tomēr bija jākontrolē tie kontrolpunkti. Protams, tas atkarīgs no komantas, bet pa ceļam sastapām vientuļus skrējējus, kuru pārējie biedri atpūtās netālu no finiša, bet tas viens sportiskākais darīja visu par visiem. Kroņa numurs bija komandas uz skrejriteņiem un pat velosipēdiem. Treškārt, tomēr pasākuma organizātoriem vai nu vispār nebija jāpiedalas vai jāapmeklē sacensības citās pilsētās. Citādi paši saorganizēja, paši izvietoja kontrolpunktus, tad paši kāpa uz skatuves un saņēma balvas par pirmajām vietām. Nu vismaz t-kreklus vienādos būtu novilkuši, lai apkāsrtējie nesaprot. Radās iespaids, ka pārējie nepieciešami tik masu skatam.
31. aivars @ 29.09.2019., 17:44 teica:
Paldies visiem par informāciju, kas un kā ir noticis. Dalieties pieredzē! Tas noteikti palīdzēs nākotnē, kaut gan, kā teica Artūrs, gadās uzkāpt uz tiem pašiem grābekļiem. Ar tiem QR kodiem ir tā, ka pietiek tur kaut ko piekrāsot klāt, un ... Bet NFC(RFID), resp., tā kā norēķins kasē ar telefonu, varētu vēl nebūt pieejams visiem telefonu īpašniekiem (modeļa dēļ). Un starpība būtu tāda pati, kā SI ar AIR un bez AIR. Bet, ļoti iespējams, ka nākamreiz šī iespēja varētu tikt realizēta. Savā nodabā es to esmu realizējis jau pirms gadiem 3-4. Pavisam cits stāsts.
30. Silvija @ 29.09.2019., 16:46 teica:
Arī mūsu komandai bija problēmas, jo visos kontrolpunktos nevarēja noskenēt QR kodu. Tā arī nesapratu kas par vainu "dumjš" - telefons vai es. Citus skenēja labi, citus nē. Kad mēģināju vadīt manuāli arī "neņēma pretī"- parādījās uzraksts ka tāds kontrolpunkts neeksistē, vai jau apmeklēts. Tāpēc sūtījām īsziņu un un arī nofotogrāfējām (pierādījumam, ka KP esam bijuši). Vēl mulsināja tas, ka telefonā bija uzraksts "Laiks beidzies". Pirms sacensību sākuma telefonā bija iestādīts starta laiks . Beigās tiesneši manuāli pievienoja KP kas nebija noskenēti. Saprotu ka KP tika pievienoti vienkārši kaut kur ieliekot , tāpēc tagad apskatoties ceļus viņi izskatās neloģiski.
Vismaz Liepājā, dalībniekus jau pirms sacensībām informēja, ka distancē būs tiesneši, kas pārbaudīs (un arī bija). Tas varbūt atturēja no negodīgas rīcības.
29. Andris @ 29.09.2019., 16:20 teica:
Jā, man bija 39.versija, pirms ap mēneša ielādēta.
Bet sākumu gan vajadzētu kkā precīzi nodefinēt. Ja es šo aplikāciju izmantoju reti, tad uzreiz ir neskaidrs, kas jāizvēlas. Treniņš- diez vai, bet kas ir servera pasākums? Paliek qr pasākums, bet kāpēc to nevar nosaukt par "sacensības" vai tml.? Taimeris drīzāk varētu jau nākamajā lapā, varbūt. Šķiet, neesmu to izmantojis, tāpēc viedokļa īsti nav.
Pie Clear var uzlikt apstiprinošo jautājumu vai ko citu. Ja paliek un jāraksta, tad vajadzētu kādu norādi, lai skaidrs, kurā brīdī Clear jāizmanto.
Būs labi!
28. aivars @ 29.09.2019., 15:15 teica:
Par CLEAR esmu domājis. Būs atsevišķa poga, skaidrs, ka pamanīsies nospiest un "salais visu dēlī". Tāpēc - jāraksta.
Te nu man jājautā - kā var dabūt "bez taimera"? Vai tik nav runa par vecāku versiju. Šobrīd ir 1.1.45.
Citiem ieteikumiem piekrītu. Pēc finiša, ja dati nav nosūtīti, aplikācijai "jāsāk raudāt", ka dati nav nosūtīti. Fakts. Iespējams, ka kādai komandai vēl joprojām dati ir "on phone" ("uz telefona") režīmā wink
27. Andris @ 29.09.2019., 14:43 teica:
🙂. Jā, tagad var sākt pieslīpēt, bāze ir ļoti laba.

Skatoties uz aplikāciju vēl daži ieteikumi:

### Clear noteikti var kā kā aktīvu lauku, lai nav jāraksta. Tagad uzreiz ir mulsinoši un jānojauš, ja jāraksta Clear. Krustiņš, Clear un ķeksis- viss vienā rindā, un sākas minēšana, ko kā darīt - ka tik ko nesalaist dēlī 🙂.
### "bez taimera" mulsina - vai kkas nav kārtībā? 🙂. Cipari zemāk ko nozīmē? Sākumā ir bez taimera, arī 0 - sākas panika, vai viss kārtībā 🙂. Pievienojot 'punktu skaits", piemēram, būtu drusku līdzēts.
### pie reģistrācijas koda labāk būtu komandas nosaukums, jo kods maz ko izsaka un ir abstrakts, nav saprotama nozīme.
### sūtīt uz serveri-Kāpēc tas vajadzīgs? Var tikai nojaust, ka laikam pēc finiša tas jāspriež. Nezinu, kad finišs noskanēts, prasās papildus norāde, ka visi dati jānosūta serverim, jo man kā cilvēkam parastajam šķiet-ja jau finišs, tad finišs un organizētāji manus datus saņēmuši.
### vēl šo to varētu padarīt vieglāk uztveramu.
Lai izdodas!
26. Reinis , @ 29.09.2019., 14:30 teica:
Bet pats fakts, ka uzreiz pēc finiša dažādās Latvijas vietās uzreiz apskatāmi gan rezultāti, gan maršruti, gan izcīnītās vietas pa grupām, iztiekot ar katram kabatā esošo viedtālruni, ir kaut kas neticami fantastisks. Paldies programmatūras autoram!
25. aivars @ 29.09.2019., 12:28 teica:
Andris, paldies par ieteikumiem. Patiesībā, manas domas wink Tagad, kad lielos vilcienos viss darbojas, jāsāk pieslīpēt. Šonakt jau tematiskajā sapnītī rādījās, ka ar vecu Nokia cenšos noskenēt kodu. Beigās arī izdodas, bet telefons sāk izlādēties un iestājas panika. sad
24. Andris @ 29.09.2019., 09:37 teica:
Ieteikums aplikācijai - kad ekrāns pilns ar noskanētajiem kodiem, būtu jauki, ja katrs jaunais nākamais noskanētais kods uzreiz automātiski kļūst redzams kā pēdējais. Citādāk noskanē, bet nav pārliecības, ka tas ir izdevies, jo uzreiz to neredzi, un tad ir jāritina un jāatlīdzina ar faktisko laiku, vai tiešām izdevies noskanēt.
Arī klaviatūru varbūt var ieviest mazliet pārredzamāku un strukturētāku, nezinu, burtus no cipariem nodalīt, burtu izkārtojumu kkā pamainīt. Ir forši, bet kopējā sajūta ir, ka pasarežģīta rīkošanās, arī no sākuma-ej un saproti, kurš serveris vai pasākums.
23. Agrita @ 29.09.2019., 08:53 teica:
Inka! No tava ieraksta par Cēsīs iespējamiem pārkāpējiem noprotu, ka esi rūpīgi analizējis katras komandas sasniegumus. Neesmu tik attapīga. Padalīsies? Lai neizklausās, ka mēs te kādi šmaukļi. angry Aizdomas par citu negodīgu rīcību visbiežāk uzrodoties to galvās, kam pašiem nav tīra sirdsapziņa.
22. aivars @ 28.09.2019., 23:14 teica:
Tā kā esmu uzzinājis arī man šaubas radošo rezultātu izcelsmi, atļaušos apgalvot - nevienā pasākumā neviens nav šmaucies.
21. aivars @ 28.09.2019., 22:05 teica:
Artūr, paldies par ieteikumiem. Centīšos maksimāli realizēt. Par to šmaukšanos - slikti, ka mums vispār par to jādomā... crying
Starp citu, aplikācija taču nav nomas mašīna, kas jāapgūst tikai brīdī, kad tu tajā iekāp. Nevar būt, ka esam tik aizņemti, ka neatrodas kāds brīdis laika papētīt lietas, kas mums var būt kādā brīdī kritiskas. Pēc kara...
20. aivars @ 28.09.2019., 21:57 teica:
Atbilde Inkam. Zinu, ka bija gadījumi, kad spliti tika koriģēti ar roku. Cēsu orgi zinās pateikt precīzāk, bet domāju, ka laboja splitus un netrāpīja īstajā vietā. Jo splitu laiks ir stipri apaļš. Vēl bija gadījumi, kad telefons restartējās. Laiki nobruka, jo tie tiek ņemti no telefona operētājsistēmas starta laika. Stingri ņemot DQ. Bet, redzot, ka citu pārkāpumu nav, laiks tika attiecīgi par delta-t pārbīdīts. Ir vietas, kur pagaidām man skaidrojuma nav par distances vizuālo (un laika intervālu) izskatu, bet negodalgotajos gadījumos tas, visticamāk, paliks uz dalībnieku sirdsapziņas. Ja kaut kas bija ne tā.
19. Artūrs @ 28.09.2019., 21:28 teica:
Par pašām sacensībām. Lūdzu, nekāpsim uz tiem pašiem grābekļiem:
1) Nelieciet KP lapiņu uz izliektas virsmas - stabiem u.tml. Nofotografēt ir pilnīgi bezcerīgi.
2) Nelieciet KP lapiņu uzkrītoši redzamā vietā. Piemēram, ja ir elektrības kaste gar ietvi, tad jāliek aizmugurē, nevis priekšpusē. Citādi liels risks, ka to kāds noplēsīs.
3) Nelieciet KP bērnu laukumos. Tā ir pirmā vieta, no kurienes tie pazudīs.
4) Paredziet tomēr vairāk par 1 karti uz komandu. Citādi pārējiem sanāk truli skriet pakaļ. Lai gan tam ir pluss - mazāka šmaukšanās iespēja, kad komanda sadalās. Varbūt arī lai tā paliek :)

Sveiciens Siguldas posma distances plānotājiem. Jums izdevās riktīgs hard core! It sevišķi vēl nolikt punktu upītes pretējā krastā :) Interesanti, kā šis hard core patika tiem, kas pirmo reizi vēlējās izmēģināt orientēšanos... :) Kopumā jau bija ļoti interesanti. Paldies!

rogaining.lv uzturētājiem: ja komentārs ir par garu, tas tiek vienkārši paziņots un komentārs ir pazudis. Labi, ka nokopēju pirms pievienošanas. Maksimālais garums arī nekur neparādās...

<< Jaun�ki (1 2 3) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI2020. gada 25. septembris
[ Informācija / pieteikšanās ]
Daugavpils
- onakts
- tauta
Cēsis
Ikšķile
Liepāja
Pļaviņas
Rēzekne
Rīga
Salaspils
Saulkrasti
Sigulda
Talsi
Vecumnieki
Valmiera
- onakts (onakts jautājumi)
- Val-mierīgā garā
- Velorogainis
Velobums Liepājā
 


Dārziņu sporta svētku orientēšanās sacensības
26, septembris, Dārziņi
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]
[REZULTĀTI]


2020. gada 11.oktobris, Ērgļi
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]
2020.gada 31.oktobris, Līgatne
[Nolikums] [Komandas
[Pieteikšanās]  2020. gada 14. novembris, Kuldīga
[Nolikums] [Komandas
[Pieteikšanās]


Eiropas čempionāts
2020.gada 22.-23.augusts
INFORMĀCIJA, bildes, video, GPX sekošana
[Rezultāti 24h]
[Rezultāti 6h]INFORMĀCIJA
[Pieteikšanās]
[Dalībnieki]
PĀRCELTS uz 2021.gadu.
14.08-15.08


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

11.10.2020.
Kuiteņa maldonis (3/6h)
[info]

17.10.2020.
Jūrmalas rogainings (3h/6h/3h velo)
[info]

17.10.2020.
XXI TAOK rogain (8 h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^