JAUNUMI

17.03.2012
Uzruna LOF kongresa dienā
Godātie kolēģi!

Laikam nebūtu godīgi teikt, ka visa rogaininga komisijas un skrienoši staigājošās sabiedrības darbība notiktu, domājot par sekošanu mūsu pagājušajā gadā pieņemtajai stratēģijai.
Tomēr tikpat nepareizi būtu apgalvot, ka notikumi Latvijas rogaininga sabiedrībā notiktu nerēķinoties ar orientieristu sabiedrībā nolemtajām vadlīnijām – mēs pat varam teikt, ka LOF stratēģijā definētās lietas mūsu valsts rogaininga attīstībā arī kalpo par rīcības vadlīnijas, pat, ja ne uz papīra uzrakstītos plānos.
Kā būtisks izņēmums vien ir izlašu veidošanās līdzdalībai pasaules un Eiropas čempionātos. Rogainings pagaidām vēl ir demokrātiskāks pasākums - un tajā piedalās uz brīvprātības principiem – savlaicīgi izlemjot par piedalīšanos – katrs var mēroties spēkiem ar pasaules labākiem rogainistiem, no kuriem, kā izrādās daudzi dzīvo tepat Latvijā.
Nenoliedzami arī mūsu mērķis ir palielināt rogaininga kā īpaši izturīgo orientieristu sacensību atpazīstamību. Tomēr mūsu redzējums ir ne tik daudz palielināt sacensību skaitu Latvijā, kā saglabāt to, toties palielinot dalībnieku skaitu un saglabājot un paaugstinot kvalitātes līmeni tajās. Bet par pilnvērtīgu 24 h ilgstošu sacensību skaita palielināšanos rūpējas kolēģi citās valstīs – jau tradicionālajiem latviešu apmeklētajiem Somijas, Spānijas, Ukrainas, Krievijas, Zviedrijas un arī citiem rogainingiem šogad pievienojies arī Lietuvā notiekošs 24h rogainings. Un uzreiz – kā kārtējā gada Eiropas čempionāts. Tātad - šogad tas notiks tepat kaimiņos.
Par popularitātes pieaugumu liecina arī tas, ka pagājušajā gadā IRF nolēma arī pasaules čempionātus rīkot katru gadu, ne vairs katru otro gadu.
Tas palielina arī Latvijas iespējas pretendēt uz pasaules čempionāta rīkotāja godu. Mūsu pašreizējais stratēģiskais mērķis ir atvest pasaules čempionātu arī uz Latviju. Tas nav vienkārši, tomēr sasniedzams mērķis.
To sasniegt konkrēti var palīdzēt Latvijas lieliskais sacensību organizāciju līmenis – interesantie apvidi, ekselentās kartes un arī lieliskā sacensību organizācija - līdz ar to webisko apkalpošanu - nelieloties varam teikt, ka Latvijā rīkoto 24h maču (bet īstenībā jau arī īsāko sacensību) webserviss ir labākajā Eiropas un pasaules līmenī.
Kā apliecinājums Latvijā rīkoto sacensību starptautiskajai popularitātei ir pagājušajā gadā Raunas apkaimē notikušais Eiropas čempionāts. 282 komandas 24h mačā un vēl 28 komandas satelītmačā – Eiropas čempionātu rekords. Ticam, ka arī šogad uz Latvijas lielo maču, kas notiks tuvu mūsu tradicionālajam laikam – jūlija vidū būs gana daudz ne vien Latvijas, bet arī citvalstu orientieristu – pieteikšanās atvērsies aprīlī.   
Ja šie 24 h pasākumi ir Latvijas rogaininga sabiedrībai pieejamie galvenie mači – un tagad atkal tie notiek katru gadu, un tā tam būs būt- tad ne mazāk vērtīgi ir arī nu jau tradicionālie nepilnās distances mači – masveidīgākās Latvijas rogainistu sacensības, ko rīko Magnēts – tie ir tādi jauki Latvijas rogainistu sezonas noslēguma svētki, savukārt OK Ziemeļkurzeme rīkotie pavasara mači Kurzemē ir baudījums īsteniem feinšmekeriem - gan ne 24 h, toties pilnā mērā izbaudot visas nakts tumsas garumu.
Bet to, ka roginings ir kļuvis par patstāvīgu vērtību, pat sugas vārdu - apliecina, ka arvien vairāk pat citāda veida sacensību ar orientēšanās elementiem rīkotāju lieto apzīmējumu – rogaininga tipa sacensības. Un tas ir labi – tā ir orientēšanās un rogaininga popularizēšana. Arvien jaunos sabiedrības lokos.
Latvijā rogaininga sacensībās startē sportisti no laikam taču visiem esošajiem formālajiem un neformālajiem OK. Tomēr par organizētākajiem un redzamākajiem pasākumu rīkotājiem kļuvuši OK ZK, Magnēts, Alnis, Taka un dažas neformālas entuziastu kopas pa mačam uzrīko. Treniņam. Un jaunu ļaužu iesaistei.
Par rogaininga sabiedrības jaunāko sasniegumu jānosauc pilnīgi atjauninātā weblapa www.rogaining.lv , kas kļuvusi par konkrētu aktuālās informācijas avotu, vēstures glabātāju un regulāru tikšanās vietu.

Andris Miglavs

LOF rogaininga komisijas vadītājs
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss


Krēslas izaicinājums
2024.gada 8.jūnijs, Doles sala
[Informācija]  [Nolikums
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]
[REZULTĀTI]
Laimes lāča rogainings

Skrīveri, 2024. gada 16. jūnijs
[Biļetens]  [Dalībnieki]
[Pieteikšanās] lētāk līdz 03.06.2024.


 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās] lētāk līdz 30.05.2024Valmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

 

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

16.06.2024.
Laimes lāča rogainings (3h/6h)
[info]

06.07.2024.
Mežmalu vasaras rogainings (4h/6h)
[info]

13.07.2024.
Mazsalacas rogainings (2/3/4/6h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^