JAUNUMI

27.04.2012
Cik bieži būt Pasaules rogaininga čempionātiem?
Pasaules rogaininga federācijā (IRF) ir atkal panesusies diskusija: „Cik bieži būt pasaules rogaininga čempionātiem?” Un rogainingu pārstāvošās valstis tiek gatavotas balsojumam par šo tēmu.
Tik nav īsti skaidrs – par ko konkrēti un kad būtu jābalso? Un tāpēc pašlaik diskusija ir tieši par šo pēdējo jautājumu. Ir visai krasi atšķirīgi viedokļi.
Līdz šim lemtie notikumi – notikušie un ieplānotie.
Laikam jau visiem sportiskākajiem Latvijas rogaineriem ir zināms, ka saskaņā ar pašlaik spēkā esošo IRF apstiprināto kārtību Pasaules rogaininga čempionāts (WRC) notiek 1 reizi 2 gados (un tie ir pārgadi). Norises vietai būtu secīgi jārotē starp 3 pasaules daļām: Okeāniju ar Dienvidaustrumāziju, Ziemeļameriku un Eiropu. Atgādnei - pēdējās desmitgades norises vietas – Čehija (2002, pirmo reizi piedalās latvieši), ASV (2004), Austrālija (2006), Igaunija (2008), Jaunzēlande (2010), Čehija (2012), ASV (plāns 2014). Tiktāl viss it kā būtu atbilstīgi principam.
Tomēr ir arī skaidri redzamas nekārtības – Ziemeļamerikā pasākums atgriežas vien pēc 10 gadu pauzes. Bet no pēdējiem kalendārā esošajiem 4iem WRC 3 ir Eiropā organizēti pasākumi – te jāpieskaita arī 2013. gadā ārpus visām stratēģijām un rindām īpaši un konkrēti nobalsotais WRC Krievijā.
Kā būt nākotnē?  
Pamatjautājums ir – vai mainīt norises biežumu no pārgada uz ikgadēju notikumu?
Pašlaik IRF diskusijā ir sadūrušies 2 viedokļi, un abiem ir virkne atbalstošo argumentu.:
1. viedoklis. Ir saglabājama līdzšinējā kārtība- 1 reize 2 gados ar rotāciju starp 3 pasaules reģioniem. Praktiski tas nozīmē, ka Eiropā WRC normāli atgrieztos ne ātrāk kā 2018. gadā. Spilgtākie šī viedokļa pārstāvji ir Jaunzēlandes un Austrālijas rogaineri. Galvenie argumenti:
Rogainings ir amatieru sports. Tā dalībnieku finanšu un laika resursi nav neierobežoti. Un ir būtiskas šaubas, vai potenciālie WRC dalībnieki vēlēsies un varēs katru gadu doties uz WRC, kas praktiski nozīmē 2 reizes 3 gados šķērsot kādu okeānu.
- Tas draud ar tā saukto reģionalizāciju – kad potenciāli spēcīgie dalībnieki un iespējamie cīnītāji par pjedestālu praksē saglabās agrāko piedalīšanās frekvenci un izvēlēsies gadus ar sev tuvākām WRC norises vietām.
- Un tā sekas būs reālas klātienes sacensības līmeņa krišanās – uzvara WRC vēl neliecinās, ka sportists ir labākais pasaulē – jo labākie vienkārši ekonomisku apsvērumu vai laika resursa ierobežotības dēļ sacensībās nebūs piedalījušies.
- Bet spēku plašākai samērošanai ir reģionālie čempionāti, kuri, piemēram, mūsu pašu Eiropā notiek katru gadu,
- Ir vēl virkne dažu citu, tomēr saistītu argumentu – zūd notikuma īpašā svētku garša; risks neatrast uzticamus organizētājus katra gada notikumam dažādajos pasaules reģionos un tml.
 
2. viedoklis. WRC jākļūst par ikgadēju notikumu. Iespējami saglabājot rotācijas principu. Šo pozīciju pauž Eiropas pārstāvji ar mūsu Igaunijas kolēģi Lauri Lepiku galvgalī. Un arī mēs no Latvijas līdz šim vairāk esam sliekušies atbalstīt šo viedokli. Galvenie argumenti ir:
- sporta veids pasaulē, jo īpaši Eiropā- ir ar strauji augošu popularitāti, par ko liecina aizvien pieaugošā sacensību ģeogrāfija un daudzums. Un nevajadzētu likt mākslīgus šķēršļus tā attīstībā;
- sportista aktīvais mūžs nav nemaz tik ilgs, un reālo topa sacensību skaits, kurās katrs var piedalīties ar augstāko atdevi, ir ierobežots. Pārgadējs pasākums šo iespēju skaitu vēl samazina dubultā;
- rogainiga kā amatiersporta tālo sacensību priekšrocība- tas ir iemesls aizbraukt tur, kur tāpat vienkārši nekad neaizbrauktu.
Kā domājam mēs – Latvijas rogaineru sabiedrība?
Par ko un kā balsot Latvijai?
Padalāmies viedokļiem šeit pat komentāros.
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss


Krēslas izaicinājums
2024.gada 8.jūnijs, Doles sala
[Informācija]  [Nolikums
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]
[REZULTĀTI]
Laimes lāča rogainings

Skrīveri, 2024. gada 16. jūnijs
[Biļetens]  [Dalībnieki]
[Pieteikšanās] lētāk līdz 03.06.2024.


 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās] lētāk līdz 30.05.2024Valmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

 

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

16.06.2024.
Laimes lāča rogainings (3h/6h)
[info]

06.07.2024.
Mežmalu vasaras rogainings (4h/6h)
[info]

13.07.2024.
Mazsalacas rogainings (2/3/4/6h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^