JAUNUMI

13.08.2019
Vai esi gudrāks par amēbu un dullāks par mietpilsoni?

Ja šahā iespējamas 10^43 (jeb 1 ar 43 nullēm) dažādas kombinācijas, tad rogainingā ar 50 kontrolpunktiem jau 1.55*10^66 (jeb 1 ar vēl 66 cipariem) dažādi maršruti. Lai atrastu ideālo maršrutu, datori spiesti patērēt ne tikai kilovatstundas, bet kilovatgadus! Kā to atrisināt vienkāršāk - aizvien ir viena no matemātikā neatrisinātajām mīklām (Travelling Salesman Problem). Taču pērn Tokijas zinātniekiem uzspīdēja cerību stariņš, atklājot, ka parastākā gļotu pelējuma amēba sasniedza dažādās vietās novietotu pārtiku pa ideālo maršrutu ātrāk, nekā to spēja aprēķināt japāņu datori.


Svētdien Meņģelē sapulcējās vairāk kā 200 būtņu, kas izskatījās vēl gudrākas pat par visgudrākajām amēbām. Piemēram, divkodolu procesors "Laid mums tur laimē diet" izrēķināja, ka visoptimālāk būtu šķērsot Ogres upi (ieskaitot tās vecupes) 16 reizes!


Tādus Meņģelē jau kopš seniem laikiem sauc par dulliem, ko iedzimtajam Sudraba Edžum bērnībā nācās dzirdēt tik bieži, ka viņš izlēma dullumu reabilitēt un padarīt par cildenāko īpašību "Dullā Daukas" tēlā. Ja senāk viņš Meņģelē bija viens pats tāds dullais starp prātīgajiem mietpilsoņiem, tad svētdien pirmoreiz ciema vēsturē dullie kļuva par vairākumu. Tādējādi nātru masāža, dunduru akupunktūra un dubļu vannas todien kļuva par normu, bet televizora skatīšanās mīkstā dīvānā - par kaut ko ārkārtēju, ko atļaujas tikai radikālākie ekstrēmisti. Uz šādu garāmejošu mietpilsoni iebuktētām biksēm un nobirstētām kurpēm pārējie atskatījās, šūpodami savas beigtiem odiem klātās galvas.


Kā tad mums gāja šajā pavisam normālajā svētdienā? Nu, ko tur daudz stāstīt – nekas īpašs: Jauktajā grupā “2 slapji krekli” mazliet vairāk slapinājās upē un atrada mazliet veiksmīgāku secību tiem pašiem kontrolpunktiem, kamēr “Iedzīves mednieki” kompensēja savas neveiksmītes, meklējot laimi Caunēnu kalnā kartes ZA stūrī, tomēr kontrollaika nokavēšana par 1 minūti un 1 sekundi “fotofinišā” atbīdīja viņus uz otro vietu.


Tieši šajā pašā ZA stūrī laimes vietā nelaimi izraka un finišu noraka MO8 grupas otrās vietas ieguvēji “Bez stresa”, kamēr uzvarošais iBībers & iKlepers algoritms šai apburtajai vietai meta lielu līkumu.


"Dzīvo ātri, finišē jauns" jeb 4 stundu distancē trīs galviņu procesors ("Kedu patruļa") izskaitļoja ļoti līdzīgu maršrutu igauņu divgalvainajam ražojumam "STIHL Adventure Team" – pa kartes ziemeļdaļu - ar minimālām atšķirībām, kur šķērsot Ogres upi. Kaimiņu industriālie spiegi gan izmeta arī papildus loku pa "Latvijas Valsts mežu" cirsmām, lai noskaidrotu, ar ko zāģē dienvidu brāļu tauta.


Jauktajā grupā XO4 “Dipu Dapu Duga Nāk” kartē izmeta mazāku tīklu, toties šaurajā Ogres upē nozvejoja par 2 mailītēm vairāk nekā “Rogaininga pavēlnieku” tralis visos izžuvušajos grāvjos kopā.

 

Bet, iespējams, vislielāko tīklu pa visu kartes perimetru izmeta “Dzintarlapsas”, nozvejojot retus, bet ļoti vērtīgus kontrolpunktus, saverot tos skaistā maršrutā kā dzintara krellēs, ar ko tās arī tika celtas augstākā godā un apbērtas ar vairāk dāvanām nekā otrajā vietā palikušās jaunākās skuķes ar “Dzintaru matos”, kas centās turēt līdzi vecajām gan nosaukumā, gan plānojumā.


Viņām nepavisam nelīdzinājās “Surikatu” meitenes īsajā distancē, kuras mūsdienām ļoti netipiski izvēlējās nevis rietumu, bet austrumu orientāciju: uzzīmējot uz kartes maršrutu, kas līdzinājās ॐ (Om jeb pasaules būtībai) un sekojot Budam pa viņa iemīto 8 pakāpju taku uz atbrīvošanu (no žņaudzošajām identu aprocēm) finišā.


Aptaujātie vilki, lūši un lapsas pēdējās dienās nebija novērojuši nekādas izmaiņas savā normālajā ikdienas rutīnā: darbdienās, kā vienmēr, nozāģē mūsu māju, sestdienās mūs mēģina nošaut, bet svētdienās pa mežu skraida gaļa. Uz jautājumu, kur divām komandām pazudis otrais dalībnieks, lācis tikai atcirta, ka nevar atcerēties  katru receptes sastāvdaļu, taču aicināja, lai brauc uz pusdienām vēl. Arī Ogres upe todien nemanīja neko dīvainu un turpināja plūst tālāk, lai uzzinātu, kā ir tur, kur debess saiet ar jūru…

FOTOGALERIJA
4. Helmuts @ 15.08.2019., 10:12 teica:
Rogainings ir izklaidēšanās sviefriem vaigā.🤗
3. Raimonds @ 13.08.2019., 22:44 teica:
Viss bija vienkārši super thumb Vecupe pie KP 67 mums ilgi paliks atmiņā laughing
2. Lapsa @ 13.08.2019., 22:37 teica:
Izcili komentāri... Bravo!
Gribas saukt: autoru studijā, bet kaut kas liek nojaust, ka tas ir Jānis Dimants... Panorāma 😆
Paldies organizatoriem par šo izaicinošo sacensību un uz tikšanos nākamā gada Teku Taku mačā!
1. Ilze @ 13.08.2019., 21:51 teica:
Paldies organizatoriem, Teku - Taku vienmēr līmenī, par visu padomāts! Bet par rakstu - medālis! Ar nepacietību gaidīšu uzaicinājumu pusdienās pie lāča nākamajā gadā!
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI2020. gada 25. septembris
[ Informācija / pieteikšanās ]
Daugavpils
- onakts
- tauta
Cēsis
Ikšķile
Liepāja
Pļaviņas
Rēzekne
Rīga
Salaspils
Saulkrasti
Sigulda
Talsi
Vecumnieki
Valmiera
- onakts (onakts jautājumi)
- Val-mierīgā garā
- Velorogainis
Velobums Liepājā
 


Dārziņu sporta svētku orientēšanās sacensības
26, septembris, Dārziņi
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]
[REZULTĀTI]


2020. gada 11.oktobris, Ērgļi
[Nolikums] [Pieteikšanās] [Komandas]
2020.gada 31.oktobris, Līgatne
[Nolikums] [Komandas
[Pieteikšanās]  2020. gada 14. novembris, Kuldīga
[Nolikums] [Komandas
[Pieteikšanās]


Eiropas čempionāts
2020.gada 22.-23.augusts
INFORMĀCIJA, bildes, video, GPX sekošana
[Rezultāti 24h]
[Rezultāti 6h]INFORMĀCIJA
[Pieteikšanās]
[Dalībnieki]
PĀRCELTS uz 2021.gadu.
14.08-15.08


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

11.10.2020.
Kuiteņa maldonis (3/6h)
[info]

17.10.2020.
Jūrmalas rogainings (3h/6h/3h velo)
[info]

17.10.2020.
XXI TAOK rogain (8 h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^