JAUNUMI

16.08.2023
Rogaineri iekaro Bajārus un to apkārtni.


Pagājušājā svētdienā, 6. augustā, pirmo reizi tika dots starta šāviens sacensībās “Bajāru rogainings”, kuras organizēja Elīna un Krišjānis Krēmeri. Nežēlīgs karstums, kas lika izmantot katru iespēju atveldzēties, milzīgi dunduri, šķietami neticami brikšņi Pierīgā un pirmās orientēšanās sacensības, kurās tika pastrādāta arī ar iepriekšēju nodomu rūpīgi izplānota ļaunprātīga zādzība.Laika prognoze tuvojoties 6. augustam mainījās ļoti strauji, šķiet katru tuvojošos dienu - nevarēja saprast vai rogaineriem nāksies skriet izmirkušiem pa lietu vai tomēr uzspīdēs kāds saules stariņš. Dažas dienas pirms sacensībām gan tika lemts, ka sportistiem nāksies svīst tiešā saulē, par laimi distancē bija pietiekami daudz grāvju un dubļu peļķu, kurās varēja atveldzēties.

 

3 stundu distances veicēji, kā organizatori bija plānojuši, vairāk izmantoja kartes austrumu daļu, kurā vairāk sastopami bija sējumi, dziļi grāvji un plašs ceļu un taciņu tīkls. Nepārprotamu uzvaru kopvērtējumā ar savāktiem 73 punktiem (vispār 78, tomēr -5 soda punkti par kavēšanu) izcīnīja komanda “Lat Met” (Armands Broks, Aigars Šuvcāns). V3 grupā kā otros labākos viņi “atstāja” komandu “Ādaži City” (Sniedze Brakovska, Eduards Pāķis) ar 60 punktiem, savukārt 3. vietā ierindojās komanda “Rs apšu kundziņi” (Aivars Rudzītis, Aigars Putnis), atpaliekot vien 2 punktus no otrās vietas ieguvējiem. Papildus, noteikti jāuzteic arī abas junioru komandas “Imantas Baronēni” (Kristaps un Elīna Baroni) un “Slidenās” (Anda Upīte, Marta Robežniece), kuras nenobijās no karstuma un startēja pirmo reizi! Interesantus pavērsienus varēja vērot arī ģimeņu grupā, kurā absolūtie līderi, komanda “Zaķeri” (Jānis un Gustavs Krišjānis Pērkoni) spēja iegūt 52 (!) punktus, tomēr sods par laika kavēšanu -15 punkti, gala rezultāts 37 punkti. Otro vietu ieņēma komanda “Trīs no Dārziņiem” (Vineta Rubene, Ilgvars Ročāns, Ričards Krēmers) un uz 3. pjedestāla pakāpiena nostājās komanda “Haizivis Ēģiptē” (Inese Naumova, Gabriela Naumova, Agnese Ozoliņa, Natālija Išmakova, Aleksandra Timpa), kuras pirmo reizi piedalījās rogaininga sacensībās.
MO3 grupas medaļnieki arī ierindojās kopvērtējuma TOP10. 1. vietā ar 67 punktiem komanda “Karte, kompass un skriešanas apavi” (Valters un Kristers Veisi), 2. vietā komanda “E & A” (Edgars Zaķis, Aldis Kešāns Plenkovs) ar 54 punktiem, 3. vietā komanda “Rs sviestbekas” (Zigmārs Pujats, Edgars Andreļūns) ar 46 punktiem. Sieviešu atklātajā grupā 1. vieta komandai “Kaza” (Zane Grīnšteina, Kate Dūdele) ar 55 punktiem, 2. vieta komandai “Rs gailenes” (Audrone Stanka, Sigita Rišķe) ar 47 punktiem, 3. vieta “Jaunajiem zaķiem” (Aija Vanaga, Elīna Konstantinova) ar gūtiem 22 punktiem. Bajāru rogainings izcēlās arī ar diviem neierastiem kopvērtējumiem. Lai piesaistītu vairāk orientēšanās/ rogaininga sporta iesācējus, tika izveidots Rīgas Apkaimju un Ropažu kauss. Cīņa par kausiem notika starp komandām 3h distancē. Ropažu kausa nosacījums bija, ka vismaz 1 komandas dalībnieks ir deklarēts Ropažu novadā, savukārt Rīgas apkaimju kausā reģistrējoties bija jānorāda, ka piedalīsies un komandas nosaukumā jānorāda pārstāvētā Rīgas apkaime. Šajos kopvērtējumos balvas ieguva komandas “LEGS MISERABLES MO” un “Zasulauka apkaimes Divplākšņi”.6 stundu distances veicēju maršruti gan bija ļoti dažādi un izpletās pa visu izvēlēto kartes teritoriju - orientieristi izvēlējās gan kartes rietumu stūri, gan “miksēja” augšpusi un austrumu daļu, gan gāja vairāk perpendikulāri vecajam Ērgļu dzelzceļam. Šajā distancē visvairāk punktus ieguva komandas “Laid mums tur laimē diet” (160p), “Kad dzīvot sagribas” (128p) un “Liedagi-35” (111p).
Jauniešu grupās savas prasmes demonstrēja 2 komandas - XJ6 grupā komanda “Rs mušmires” (Harijs Šlesers, Adelīna Garuta) ar 44 punktiem un MJ6 grupā “Latvju dēlu noriets” (Tomass Reinis Tīss, Tomass Neuss-Lucs) ar gūtiem 85 punktiem. Arī ultra veterānu komandas neatpalika no jaunajiem. MUV6 grupā 1. vietu ieguva komanda ar 97 punktiem “UZMANĪGI, AP MUMS IR DABA” (Helmuts Lukačovs, Jānis Biezais), 2. vieta komandai “Asie pipari” (Ilmārs Kaulakans, Aivars Druvenieks), ar 78 punktiem, 3. vietā ierindojās komanda “KALNIEŠI” (Miervaldis Bušs, Arvīds Teteris) ar 40 punktiem. Sievietes ultra veterānu grupā pārstāvēja “Bebrenes Bajāros” (Ilze Vabole, Inta Rune), savukārt jauktajā grupā - “Lielie Putni” (Eugeņija un Andris Rudzīši) un “KĀPA VR” (Volli un Ruta Kukki). Super-veterānu grupu pārstāvētās komandas gan spēja pārvarēt 80 punktu robežu un arī uzrādīja ļoti cienījamus rezultātus, īpaši jau 33 grādu karstumā! Komanda “Mežmalas” (Valdis Groza, Pēteris Blumbergs) MSV6 grupā ieguva 73 punktus, sieviešu grupā komanda “Kā lai šonakt…” (Dace Ikšele, Līga Ābelniece) ar 86 punktiem ieguva 1. vietu, kā otrās atstājot “KĀ2” (Sarmīte Vlodare, Dace Saulīte.). Jauktajā grupā gan konkurence bija nedaudz lielāka - 1. vietā komanda “MONA - X” (Baiba Ozola, Pēteris Zariņš) ar 66 punktiem, 2. vietā komanda “Durbes bizoņi” (Silvija un Māris Penkuļi) ar 55 punktiem, un godpilno 3. pozīciju ieņēma komanda “Āpši” (Juris un Marija Drunkas), kuru savāktais punktu skaits būtu bijis pietiekami pjedestāla 2. pakāpienam, tomēr nokavētās 6 minūtes un -7 punkti lika pakāpties nedaudz zemāk.Nedaudz spraigāka cīņa gan norisinājās visu dzimumu open un veterānu grupās, kurās bija pieteikts vislielākais komandu skaits. 
MO6 grupā uz augstākā pakāpiena apbalvošanā kāpa komanda “Kad dzīvot sagribas” (Kārlis Lauders, Toms Bergmanis) ar 128 punktiem un 2. labāko rezultātu absolūtajā kopvērtējumā! 2. vieta komandai “Very Difficult Situation” (Jānis Stašāns, Ilmārs Gaidelis) ar 78 punktiem, 3. vieta komandai “Viens pats mežā 2” (Aldis un Frederiks Razgailas) ar 72 punktiem. WO6 grupā lielisku rezultātu uzrādīja komanda “ZVOCietes” (Līga Pētersone, Dace Gaigala), kuras ieguva 109 punktus, otrajā vietā atstājot dāmas no komandas “Augusts matos” (Aiva Klepere, Aleksandra Fjodorova) ar 104 punktiem, 3. vieta komandai “Āgenskalna Supervarones” (Linda Meirēna, Ieva Grīniece) ar 92 punktiem - neticami lielisks rezultāts priekš pirmā rogaininga! Jaukto dzimumu atklātā grupa gan neprasīja tik augstus rezultātus, lai tiktu apbalvošanā uz pjedestāla. 1. vieta komandai “DIVI PLUS DIVI” (Edgars Rancāns, Aija Svikle), 87 punkti, 2. vieta “Divas lakstīgalas” (Aigars un Inese Vārnas) ar identisku punktu skaitu, tomēr ierašanās laiks finišā bija 8 sekundes vēlāk (!), 3. vietu ar 73 punktiem ieguva igauņi, vienīgā ārvalstu komanda - Maksim Ovtsinnikov un Aire Vaher. 
Vīru veterānu grupā sevi jau pirms tam ļoti spēcīgi ir pieteikusi komanda “Laid mums tur laimē diet” (Zigmunds Bībers, Alberts Jasāns) un to viņi darīja arī šoreiz, iegūstot 160 punktus! MV6 grupā 2. vietu ieguva komanda “Pitagora slapjās bikses” (Miķelis Zumbergs, Sandis Pētersons) ar 103 punktiem, 3. vieta komandai “Tad jau redzēs!” (Jānis Šnepste, Kaspars Jansons) ar 99 punktiem. Sieviešu veterānu grupā konkurence un sīvās cīņas ne mazāk nopietnas - 1. un 2. vietas, kā arī 3. un 4. vietas ieguvējām identisks punktu skaits, atšķirība mērāma vien minūtēs! 1. vieta komandai “B3 un Purva Karma” (Ieva Godiņa, Anita Užule), 2. vieta komandai “Vidzemnieces” (Nora Baranovska, Marta Liepiņa), abām komandām 105 punkti, visu izšķīra 7 minūtes. 3. vieta komandai “Kaķu tantes meklē Ziemeļus” (Inga Kāpiņa, Dace Veipa) un 4. vieta komandai “5. elements” (Līga Berķe, Zane Dzirkale), abām komandām 78 punkti un 15 minūšu atšķirība.
Tomēr, Bajāru rogainingā par visspēcīgāko ir jāatzīst jaukto veterānu grupa - šajā konkurencē, lai stāvētu uz pjedestāla, bija kā minimums jāsavāc 100 punkti (ko arī izdarīja labāko četrinieks)! 1. vieta komandai “Liedagi-35” (Zelma un Fadejs Precinieki) ar 111 punktiem, 2. vieta komandai “Feel the motion” (Arnis Grasis, Anžela Šapovalova) ar 108 punktiem, 3. vieta komandai “Rāpot atļauts, apstāties aizliegts” (Uģis Inka, Kristīne Kadaša) ar 103 punktiem. Noteikti jāpiemin arī 4. vietas ieguvēji, komanda “Paleju Buki” (Alvita un Andris Mirecki), kuri spēja savākt 110 punktus, tomēr kavētās 12,5 minūtes neļāva apbalvoties!
6 stundu distancē jāizceļ arī ģimeņu spēks! Šoreiz ar 88 punktiem augstāko pakāpienu uz pjedestāla ieguva komanda “Klinšu ērgļi” (Edgars Klints, Ilze Slaide, Ralfs Slaide), otrā bija komanda “Rs kukainīši” (Elīna un Juris Šleseri) ar 64 punktiem, savukārt godpilnā 3. vieta komandai “Purva bridēji” (Baiba Nummure, Mārtiņš Čablis, Nauris Čablis) ar 55 punktiem.

Bajāru rogainings noteikti nebūtu līdz galam izdevies bez lieliskajiem atbalstītājiem! Tas bija ne tikai atbalsts apbalvojumu sagādāšanā, bet arī sacensību tapšanā.
“MyFitness Latvia” sagādāja kuponus sacensību dalībniekiem, trenežieru zāles apmeklējumam, “Isostar” parūpējās, lai mūsu dalībnieki ir atveldzējušies un atjaunojušies ar Isostar sporta dzērieniem. “Mastaks” palīdzēja ar sacensību centra infrastruktūru un sagādāja apģērbu brīvprātīgajiem un organizatoriem, “Pophouse.lv” nodrošināja gan kuponus, gan arī popkornu uzvarētājiem, ar ko panašķēties pēc labi paveikta darba, savukārt, “Pašdarinātas brošas” piedāvāja bezmaksas meistarklases brošu veidošanā!
 
LIELS PALDIES katram, kurš tieši un netieši palīdzēja Bajāru rogaininga tapšanā, īpaši visiem dalībniekiem, Valteram Kaminskim, Aivaram Žoglam, Kasparam Radziņam, Evitai Freimanei, Mārtiņam Lasmanim, Raimondam Lapiņam, Kristapam Tikānam un Laurai Antānei.
Mīļi sveicieni brīvprātīgajiem Adrianai, Annai un Armandam, kā arī ģimenei, bez kuras šis viss padotos nedaudz grūtāk - Ilzei, Ritvaram un Ričardam Krēmeriem, Ievai Simsonei, Gatim Gaņģītim, Ausmai, Rihardam, Jurim, Gatim un Jēkabam Pētersoniem.

BAJĀRU ROGAININGS 2023.VIDEO atskats
 

 

1. ii @ 17.08.2023., 10:16 teica:
Lai šis ir tikai sākums turpmākajiem pasākumiem!
Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI
LOF rogaineru reitings atrodams 
zem banera Latvijas rogaininga kauss

 

PusNAKTS rogainings
2024.gada 27..-28.jūlijs, Ziemeļgauja
[Biļetens]  [Bulletin]
[Dalībnieki] [Participants]
[Pieteikšanās] lētāk līdz 15.07.2024
izmaiņas un papildinājumus sūtiet uz valtersk[at]latnet.lv
[Entries] cheeper until 15.07.2024
send changes and additions to valtersk[at]latnet.lvValmieras pilsētas svētku rogainings

2024.gada 28.jūlijs,Valmiera
[Nolikums] [Dalībnieki] [Pieteikšanās]

Eiropas čempionāts
2024.gada 17.-18.augusts, Misso
[Informācija]  [Bulletin 1] 
[Dalībnieki]  [Pieteikšanās]  
Baltās Kazas Rogainings /
Mežazvērs piedzīvojumu sancesības

2024.gada 17.augusts, Jaunjelgava
[Informācija]   [Dalībnieki]
[Pieteikšanās]1. aprīlis - Rīgas Spilves pļavu rogainings
20. aprīlis - Liepājas Dienvidu fortu rogainings
18. maijs - Baložu kūdras bānīša rogainings
13. jūlijs - Mazsalacas Skaņākalna rogainings
7. septembris - Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings
2. novembris - Rīgas Kurpju raga rogainings
[Pieteikums/ nolikums/ dalībnieki]


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.
 NĀKAMIE PASĀKUMI

27.07.2024.
PusNAKTS rogainings (4h/8h)
[info]

28.07.2024.
Valmieras pilsētas svētku rogainings


17.08.2024.
Eiropas čempionāts rogainingā (24h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^