Esam izlēmuši šo sarunu forumu slēgt! Visas turpmākās diskusijas par un ap rogainingu meklējamas rogaining.lv Facebook grupā - https://www.facebook.com/groups/870646406333930/

Guntars

Par ranga aprēķinu

Sarunas, paziņojumi, informācija, ieteikumi.
Emils
Posts: 24
Joined: Mon Apr 14, 2014 10:27 am

Par ranga aprēķinu

Post by Emils » Mon Apr 14, 2014 3:49 pm

Ir izveidots neliels ranga aprēķina uzmetums izmantojot Cēsu rogaininga un Latvijas Čempionāta datus.
https://drive.google.com/file/d/0B68AIH ... sp=sharing

Neliels apraksts par izveidoto ranga uzmetumu:
Pašreiz dalījums ir vīriešos un sievietēs, neņemot vērā starta grupu un vecumu. X grupā startējušie tiek pievienoti attiecīgi sievietēm vai vīriešiem.

Aprēkins balstīts uz iegūto punktu summu.
Aprēķins ir visiem zināmais un citur izmantotais – dalībnieka rezultāts/labākais konkrētā dzimuma rezultāts * 1000 * (laika koeficients).
Uzmetumā ir 2 varianti (atšķiras laika koeficienta aprēķins):
  • Faktiskās stundas/bāzi (24), un
  • Kvadrātsakne no (faktiskās stundas/bāzi (24)).
Personīgi domāju, ka kvadrātsakne nebūs tas labākais variants, jo 2x 6h sacensības (koeficients 0.5) būs vienlīdzīgas 1x 24h sacensībām, kas dod pārāk lielas priekšrocības īsāko distanču skrējējiem.
Last edited by Emils on Wed Apr 16, 2014 3:42 pm, edited 2 times in total.

Aivars Žogla
Site Admin
Posts: 283
Joined: Mon Nov 26, 2012 5:53 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Aivars Žogla » Mon Apr 14, 2014 6:33 pm

1) Sieviešu grupu uzvarētāji nesaņem 1000, ja 1000 ir X sievietēm.
2) Kvadrātsaknes vietā var paņemt POWER(t/24;1/1,5), piemēram.
3) Ko darīt ar vecuma grupām? (S,V,UV...) Vai nu apakšrangi, vai arī rangu rēķinot jāņem vērā.
4) Starp citu, noformējums var palikt arī tabulveidā, tikai lapu nosaukumos jāliek klāt gads, lai var rēķināt tikai pēdējos N gadus.

1) un 3) punktu, protams, var neņemt vērā. Varbūt tikai pielikt vienkārši vēl vienu autofiltru uz vecuma grupām kaut kā. Vai (un kā) notiks ranga uzvarētāju sumināšana, tas jau apstākļu varā.

Emils
Posts: 24
Joined: Mon Apr 14, 2014 10:27 am

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Emils » Mon Apr 14, 2014 9:06 pm

Attiecībā uz X grupu - šadi liekas bija tehniski vieglāk to realizēt.
Otrā gadījumā jadomā arī par vienoti pieejau X grupā vīriešiem un sievietēm. Bet tādā situācijā veidotos rangs rangā, kas liekas nebūtu tā optimālākā sitācija.
Attiecībā uz vecuma grupām, es domāju tiksim skaidrībā ar kopējo rangu, un tad vecuma grupām ķersies klāt, lai nav lieks darbs jādara. Es domāju jātaisa, kā apakšrangi, lai senjoriem un jauniešiem būtu savs atsevišķs rangs, bet kā minēju par to pēc tam.

Mēģināšu rīt paspēlēties ar Power funkciju (biju piemirsis, ka tā arī var iet uz leju. Iespējams kaut kur pa vidu starp 1 un 0.5 ir labs variants, bet tas jāpaskatās.

Emils
Posts: 24
Joined: Mon Apr 14, 2014 10:27 am

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Emils » Tue Apr 15, 2014 1:47 pm

Pievienoju Raunas un Tautas rogainingus. (atjaunots links pirmajā postā)

Atstāju tagad tikai rangu ar vienu formulu POWER (tiem kas nav pazīsatami es Excel niansēm tā ir kāpināšanas funcija).
Attiecīgi laika koeficenta aprēķins ir ((sacensību garums)/(bāzi - 24h))^(kāpinājuma pakāpe)
Ja kāpinājuma pakāpi iestāda 0.5, tad tiek aprēķināta kvadrātsakne, savukārt ja iestāda 1, tad netiek nekas kāpināts. Iestādīju 0.8, kas man likās diezgan optimāls.

Pārvietoju formulas rezultātu lapās uz beigām, lai nav rezultātiem pa vidu.

Attiecībā uz TR nemanīju izejas datos sadalījumu vai konkrētais dalībnieks ir V/S, tāpēc tur ir manuāli salikta pazīme. Līdz ar to iespējamas kādas kļūdas, bet tas varētu ietekmēt tikai 8h rezultātu, jo 4h uzvarēja X grupa.

Kā man ieteica, būtu nepieciešama padomāt par rogaineru datubāzi. Patreizējais aprēķins strādā meklējot cilvēkus pēc vārda, bet šis aprēķins nobrūk, ja 2 vai vairāk dalībniekiem ir vienāds vārds, abiem ņemot šķiet labāko rezultātu.

Aivars Žogla
Site Admin
Posts: 283
Joined: Mon Nov 26, 2012 5:53 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Aivars Žogla » Tue Apr 15, 2014 9:00 pm

Un kāpēc gan 2014.gadu neiesākt jau ar punktiem?! :!:
Līdz pirmajiem 2014.gada punktiem vēl pāris nedēļas. Pa šo laiku vēl var pieslīpēt detaļas. Pārbaudīt, vai nepeld ārā kādas dīvainības.
Kas attiecas uz rogaineru datubāzi, tad vienā mierā varētu visus esošos un nākošos sanumurēt, parbaudīt vai nedublējas, turpmāk jau visi sekos un neļaus nevienam citam savus punktus atdot.
Vai datu savākšanai turpmāk nevajag kādus ieteikumus tiem, kas rēķinās rezultātus?
Un, droši vien vēl kādu vebisko paskatu varbūt, ko likt lapā, lai katram nav jāārdās pa formulām.

Bet kopumā - ekselenti paveikts, Emil! Paldies!

IlzeL
Posts: 209
Joined: Wed Nov 28, 2012 10:07 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by IlzeL » Tue Apr 15, 2014 10:32 pm

Sarēķināts ir super, bet kas ir tas, kas ir sarēķināts un ko mēs ar to turpmāk iesāksim?
Varbūt kļūdos, bet manuprāt rangs ir tas, kas atspoguļo reālo spēku samēru un tam, kurš ir pirmajā vietā, tiešām vajadzētu būt spēcīgākajam. Ja velkam paralēles ar OS, tad ir Pasaules Rangs, no kura skatoties Latvijas sportistus, arī redzam, kurš tad ir tas spēcīgākais no latviešiem. Un ir Latvijas Kauss, kur uzvaētāji ir pilnīgi citi, jo tur parādās tie cilvēki, kas ir koncentrējušies uz vietējām sacensībām.
Kad par šo aprēķinu sākām runāt, tad doma bija tieši tāda - veidot Latvijas Kausu. Ar Kausa sacensībām un apbalvošanu gada beigās. Un Kausā nestiepjas līdzi skaitļi no iepriekšējiem gadiem.
Bet ja tas ir rangs, tad savukārt ir jāņem vērā ne tikai Latvijas sacensības, bet gan visas nopietnākās sacensības, kurās Latvijas sportisti ir piedalījušies. Pie tam visticamāk PČ un EČ tad vajadzētu kādus papildus koeficientus. Un tikai tādā veidā var iegūt reāistisku novērtējumu - kurš tad ir tas spēcīgākais.
Personīgi man arī pareizāka liekas tā sākotnējā doma - tās sacensības, kuras tiek rīkotas atbilstoši rogaininga noteikumiem, tiek iekļautas Latvijas Kausā. Tam pa gadu tiek aprēķināts kopvērtējums un sezonas noslēgumā apbalvojam labākos. Un aprēķini ar pagājušo gadu ir tikai tādēļ, lai redzētu, kā tas viss darbojas dzīvē.

valtersk
Posts: 199
Joined: Wed Nov 28, 2012 7:00 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by valtersk » Wed Apr 16, 2014 12:03 am

Lielisks darbs no Emīla!
Paliekam pie sākotnējā mērķa: dalībnieku veikums LV sacensībās gada griezumā.
"LV rogaininga kausa" pamatmērķis - piesaistīt dalībniekus LV rogaininga sacensībām sezonas laikā.
Ja aprēķini ir pieņemti, tad noapaļojam sacensību sarakstu un gatavojam "produktu" "pardošanai".
Varbūt izdodas dabūt atbalstītāju (-us) laureātu apbalvošanai sezonas beigās?!
:D

Aivars Žogla
Site Admin
Posts: 283
Joined: Mon Nov 26, 2012 5:53 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Aivars Žogla » Wed Apr 16, 2014 12:11 am

Ar to, kas ir sarēķināts var iesākt un var neiesākt. Ja ņem viena gada ietvaros - tas ir LK. Ja ņem N gadu griezumā - tas varētu būt arī reitings. Protams, ka nav nekādu tehnisku problēmu salikt punktus no jebkurām sacensībām, kurām tādi ir dabūjami internetā. Bet neviens arī neliedz veidot sarakstu, kurā kotējas tikai t.s. "reitinga" mači (sk.zemāk)
Kamēr tur ir viena gada skaitļi - līdz reitingam vēl ir tālu.
Ja ir reitings, tad arī jeburām sacensībām var izrēķināt reitinga koeficientu, atkarībā no tā cit "kruti" rogaineri tur ir piedalījušies. Un tad jau arī koeficienti "uzpeld" paši no sevis.
Bet vispār internetā daudz ko var atrast, bet ne jau viss jāņem par pilnu. Nu, būs kāds bariņš, kas paveidos šo statistiku.
Kad Faradejs kolēģiem parādīja elektromagnētisko indukciju, viņam tāpat pajautāja - ko tu ar to iesāksi? ;)

valtersk
Posts: 199
Joined: Wed Nov 28, 2012 7:00 pm

Re: Par ranga aprēķinu

Post by valtersk » Wed Apr 16, 2014 12:26 am

Ar reitingu ir viena problēma - jāvienojas cik lielā laika posmā darbojas iegūtie punkti.
Analogā ar tenisu, kur reitings darbojas saskaņā ar iegūtiem punktiem noteiktā laika posmā (laikam 24 mēneši), kur punkti savukārt iekrīt pēc attiecīgo sacensību reitinga (atkarībā no dalībnieku reitinga).
Svarīgākais būtu - datu bāzes uzturēšana, tad jau varēs izlobīt informāciju visos virzienos.

Emils
Posts: 24
Joined: Mon Apr 14, 2014 10:27 am

Re: Par ranga aprēķinu

Post by Emils » Wed Apr 16, 2014 10:19 am

Par izmantošanu man arī nak prātā tenisa analoģija, kur ir tekošais rangs (pēdējie N mēneši) un ir Kauss, kas katru gadu sākās no 0.
Es piedāvātu, ka mums būtu Latvijas Kauss un papildus Latvijas Kausa rangs. Protams šājā gadījumā rangs ir tikai pašapmierinātībai (tā pat kā tenisā). Un ja kaut ko apbalvo, tad tikai Latvijas Kausu, jo, lai apbalvotu, es uzskatu jābūt konkrētam ietvaram t.i. viena gads un vēlams iepriekš zināmas sacensības, ko tur vērtētu. Attiecīgi, ja mēs šo pasākumu saucam par Latvijas Kausu, tad tur iekšā netiek vērtēti Eiropas un Pasaules čempionāti.
Valtera minētais sacensību reitings šajā gadījumā būtu stundu skaits (kā tas šobrīd ir iestrādāts), un es domāju pagaidām neko papildus nevajadzētu diferencēt.

No datu savākšanas un apkopošanas viedokļa, svarīga būtu dzimuma un vecuma (uz sacensību brīdi) informācija katram dalībniekam.
Protams ja katram dalībniekam būtu rogaininga datubāzes NR., tad pietiktu ar šo numuru, jo visa info būtu atrodama datubāzē.

Es domāju, ka ar vecumu varētu darīt tā pāt kā šobrīd ar dzimumu, netiek ņemts vērā kādā grupā ir ticis skriets, bet ja dalībnieks individuāli atbilst kādai vecuma grupai, tad viņš tajā tiek vērtēts pret labāko tās vecumas grupas indivīdu.
Bet šis un X grupas jautājums būtu rūpīgi jāpārdomā. Manis aprakstītā pieeja ir vairāk fokusēta uz fiziski spēcīgāko noteikšanu sieviešu un senioru vidū (atceroties ka komanda ir tik stipra kā tās vājākais posms).
Piemēram, labākais WO rezultāts salīdzinot XO rezultātu apkopotajos datos svārstās no 71% (LČ6 un CR12) - 90% (TR4) (tas ir neņeot vērā Raunas 12h vienīgo WO rezultātu).

Locked