Page 1 of 2

Gaisma nakts melnumā

Posted: Tue May 19, 2015 3:42 pm
by Emils
Kad beidzot ir pievārēts pirmains nakts rogainings, radās secinājums, ka diez vai bija pēdējais un līdz ar to būtu nepieciešams iegādāties kādu adekvātu apgaismes ķermeni (galvas lampu). Priecātos, ja kāds būtu gatavs padalīties ar savu un citu pieredzi par pieejamajiem modeļiem un ko būtu vērts izvēlēties.

Rēzeknē skrēju ar aizlietnētu Silva lampu, kurai bija ~150 lumeni. Iespaidi bija sekojoši: skrienot pa atklātu vietu/ceļu ir OK (savā ziņā gribējās lielāku apgaismojumu uz sāniem, lai redz kaut ko vairāk par taku tieši priekšā, bet tas nebija tik būtiski), lielā džungli ir OK, jo tā pat tālāk par degungalu neredz. Bet, kad bija nepieciešams paskatīties tālāk, tā bija vilšanās. Pāris vietās stāvējām ~20-30m no KP, kuram bija atlocījies atstarotājs un punktu neredzējām, jo gaisma tik tālu īsti nevilka.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Wed May 20, 2015 11:19 am
by Mārcis
Sveiciens! Gauži labi sevi pierādīja ciklopu ciltstēvs no nezināma ķīniešu onkuļa, kurš (lukturis) barojas no diviem lādējamiem akumulatoriem, kuri pilnu jaudu dot ir spējīgi ~2h, mazjaudīgajā režīmā (kas tomēr ir spilgtāks par cilvēcīgas cenas petzl) savulaik izturēja visu februāra nakti. Lukturis ir ar zoom funkciju, noderīgi, kad jānoskaidro, vai tur tālumā ir mežs vai traktoru čupa. Zināmas problēmas ir brīžos, kad jāskatās kartē, kura no tās gaismas griež acīs un grib kust, tāpēc ir labi, ja komandas briedim ir tas petzl, kas der intīmiem attālumiem. Nu kaut kā tā.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Wed May 20, 2015 12:27 pm
by Andris Miglavs
Jau gadus 5 lietoju kaut ko šādu: Blac Diamond Icon
Manējais laikam gan ir kāds iepriekšējais modelis, kas pašlaik vairs nav dabonams , bet
http://www.celotajs.com/lv/veikals/lukt ... ampas/icon.
Nav pavisam lēts. Nav nežēlīgi dārgs. Nav ļoti smags. Pats gaismeklis uz pieres ir mazs un kompakts - neķeras zaros un tas patiešām ir svarīgi. Ir ūdensizturīgs. Strādā 2-3 naktis pilnā jaudā (ar jaunām 3*AA baterijām). Un tas ir atvieglojums, kad nav jādomā arī pagarajās rudens naktīs, kā taupīt gaismu vai kad un kā mainīt bateriju elementus. Ir gana tāls stars (tādus labus 80-100m velk)- tomēr, protams, ne tik plašs kā savulaik izmantotajam Silvas halogēnprožektoram. Ir izturīgs - vēl joprojām nav salūzis un satumsis, neraugoties uz visai biežu lietošanu ar mājās ikdienā.
Citiem vārdiem - tāds labs kompromiss ar uzsvaru uz drošu gana stipras gaismas pieejamību bez papildus akumulatora somā un rezerves bateriju komplekta vajadzības distancē.
Bet noteikti - ir arī citi labāki un, varbūt pat - bezkompromisa risinājumi...
Te varbūt var noderēt arī publicētais salīdzinājums:
http://www.outdoorgearlab.com/Headlamp- ... amond-Icon

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Wed May 20, 2015 1:58 pm
by Emils
Paldies Andri, palasīšu.
Uz ķīniešu onkuļiem skatos skeptiski, šajā gadījumā labrāt piemaksātu par kvalitāti/brendu. Līdz ar to cena šeit ir pastiepjama.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Wed May 20, 2015 4:33 pm
by Evalds
Sveiks,Emīl!
Rogaininga naktis es dalītu īsajas - vasaras 3h un garajās, kas ir pavasara un rudens naktis. Vasarai pietiks ar vieglāku ,bet gana stipru lukturi, tāds ir ar mazākām baterijām vai AKB. Garajām naktīm ar šo lukturi būs jāņem 1-2 rezerves bateriju komplekti. Rezultātā šā kā tā varēsi iegādāties tādu, cik liela būs rocība. Es labprāt nomainītu savu jaudīgo ķīnieti ar 3 spilgtuma režīmiem pret LED Lenseru H7.. vai Fenix HL55. Ķīnietis maksā 3x lētak (eBay), ir aukla ar jaudīgu AKB, ko jānēsā somā. Neērtības rodas, kad soma jānoņem. Tad meklēju mazo rezerves lukturi, atvienoju ķīnieša vadu un noņemu somu. Citādi, aķis, kombinējot spilgtumu, iztur visu ziemas nakti i pāri paliek.
Ir vēl papilnam i Petzl i BlackDiamond, manuprāt galvenais ir vairāki spilgtuma režīmi, piekam lai viens ir samērā ekonomisks - garākām pārejām pa ceļu, un viens ko uzbliezt pie KP vai zondējot reljefu. Tādi ir augstākminētajiem Lenser un Fenixam. Apskatīt var pašmāju bodē http://arsenal-lv.com/lukturae-a-i-lamp ... t_116.html. Gan jau vēl kāds ko vērtīgu ieklepos! Lai tev veicas!

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Wed May 20, 2015 10:43 pm
by aigars_a
Jau vairākus gadus lietojam no dx.com iepirktus "ķīniešus", kaut ko līdzīgu šim: http://www.dx.com/p/singfire-sf-90-cree ... VzdslmeDGc
Tika nopirkti 3 gab. un 2 papildus akumulatori,- ar domu, ka garā naktī varētu nepietikt. Reāli uz garāko nakts maču ERC2013 (14h tumsa) pietika ar viena aķīša ietilpību taupīgajā režīmā, maksimumu ieslēdzot tikai īslaicīgi,- punkta apkārtnē vai sarežģītākos navigācijas brīžos. Pa šiem ~3,5 gadiem 2 vecākie un mazākās ietilpības aķīši ir nomiruši: viens pirms gada distancē pēc ~2,5h vājajā režīmā un bez brīdinājuma, otrs - šogad pirms Rēzeknes vairs nelādējās. Aķītis ir pietiekoši mazs, lai ieliktu jakas krūšu kabatā, vai bikšu aizmugures mazajā kabatiņā, vads - zem jakas uz muguras. Spožākajā režīmā tiek lietoti arī Jukolā un mūsu nakts orio mačos. Notestēts - tur 3,7...4h. Cenas un kvalitātes attiecība - ideāla. Tikai jāatceras pasūtot piepirkt klāt lādētājam pāreju no ASV 110V štepseļa uz EU 230V rozeti, ja nepieciešams. Lai veicas!

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Thu May 21, 2015 12:30 am
by guntars
Pēdējos gados mazie/vieglie diožu lukturi ir labi attīstījušies un dod pietiekami spēcīgu gaismu. Tāpēc man jau sen ir pārgājusi jebkāda vēlme staipīt līdzi rogaininga vai ps mačos kautkādus akumulātorus, baterijas vai citus liekus smagumus kā tas ir, piem., dx variantā.
Ja skrien klasisko o-skrējienu naktī, tad gan diodes ir vēl nedaudz par vāju, jo tādā ātrumā ir nepieciešama citas jaudas gaisma.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Thu Apr 14, 2016 5:31 pm
by Berzins
Gandrā un Ceļotājā pārdod dažādus lukturīšus. Lētās tikas nederēs, bet dārgais gals būs ok arī lielam ātrumam. Ja redze tumsā pašvaka, tad neko darīt, jāņem pieres lukturīts ar akumulatoru. Vieglāk, protams, iemest somā paciņu ar baterejām, nevis skriet ar vadu pie sāniem, bet katram savs.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Sun Dec 25, 2016 4:31 pm
by Mārcis
Turpinot par gaismu naktī - lūk patiesie rogaininga lukturi: http://www.spikelights.com.au/

Pats gan paliku ar abām nierēm un Fenix HP12, ziemas nakti visu laiku neizgaismojot var ar vienu akumulatoru nokļūt līdz rīta gaismai.

Re: Gaisma nakts melnumā

Posted: Mon Jan 02, 2017 4:16 pm
by Rjazhenka
Spikelight ļoti kvaltitatīvs gadžets, bet ar to pašu arī cena ir augta.