WRC 2017

Sarunas, paziņojumi, informācija, ieteikumi.
pichonis

WRC 2017

Post by pichonis » Tue Aug 30, 2016 4:22 pm

Vēlētos sākt ar saviem iespaidiem par ERC 2016. Apvidus bija tiešām skaists. diemžēl nesena ceļa trauma apvienojumā ar kalniem lika mūsu komandai izstāties. Gadās... Tomēr lielākas negācijas par traumu manī radīja tieši pasākuma (pēc manām domām) nemākulīgā organizēšana:
- uz pārīti e-pastu netika atbildēts (pagājušajā gadā Čehijā bija tāpat);
- ierodoties ceturtdienas vakarā tuvējā pilsētā, tā arī nebija skaidrs, kur jādodas - nekādu norāžu, nekādas informācijas;
- tā arī nesapratu, kāpēc vajag divas aproces, ja visiem, kam bija zaļā, bija arī dzeltenā (vai kaut ko jaucu?);
- varbūt kaut ko palaidu garām, bet neievēroju informāciju, ka katram dalībniekam izsniedz vienu karti, uzrādot piestiprinātu identu, rezultātā pēc kartēm devos 3 reizes;
- atkal jau varbūt mana vaina, bet izrādījās, ka komandas karte pie iešanas startā bija jānodod (atkal jau staigāšana turpu šurpu). Tas nekas, ka pie izdales būtu varējis mierīgi paķert tik kartes, cik vien vēlējos (vismaz komandas karti man pie lielās staigāšanas centās iedot divreiz);
- ūdens punkts (vienīgais, līdz kuram aizdevāmies) bija gandrīz pilnībā sauss. Es pat nezinu, ko būtu darījuši, ja nebūtu jau bijis skaidrs, ka ceļgala dēļ jāgriežas uz mājām - tajā brīdī tikko bijām piebeiguši pēdējos ūdens krājumus. Nav ne jausmas, kas notika citos ūdens punktos;
- nezinu, kā bija pēc finiša, bet pēc apraksta arī tas šķita kaut kā dīvaini - ēšana tikai no 13:30, dušas pilsētā (arī, šķiet, tikai noteiktā laikā). Pēc manas sapratnes sanāca, ka jāfinišē, tad jāgaida pusotru stundu ēdiens, tad (vēl joprojām netīram) jāskatās / jāpiedalās apbalvošanā, tad uz pilsētu uz dušu un atkal augšā (ja paliec SC). Visu to vēl jautrāku varēja padarīt mašīnas neesamība (vai bez mašīnas tur vispār varēja nokļūt?);
- visu laiku šķita, ka rogainingā, ja esi punkta apkārtnē, tam jābūt saskatāmam. Tomēr, ja punkts tiek ielikts dziļi alā, tas ir problemātiski. Tāda sajūta, ka rodas laimes spēles elements (var jau būt, ka pieredzējušiem orientieristiem tā nebija). Nevaru gan teikt, ka neizbaudīju punkta meklēšanu, tomēr šis punkts vairāk asociējās ar piedzīvojumu sacensībām.

Es tiešām ceru, ka citiem bija labāka pieredze...
Atgriežoties pie temata. Es tiešām negribētu, lai kādam ir līdzīgas emocijas pēc WRC Latvijā.
Es ticu, ka LV organizatoru komanda šo pasākumu uzrīkos visaugstākajā līmenī, tomēr, ja ir kas tāds, ko var darīt (piemēram, komunikācija ar dalībniekiem), tad labprāt palīdzētu. Protams, labprātāk palīdzētu tikai tik ļoti, lai pats arī varētu piedalīties, tomēr, ja jāizvēlas starp piedalīšanos un to, lai 99% dalībnieku aizbrauc mājās ar vislabākajām domām par LV organizēšanas prasmēm, tad laikam jau izvēlētos otro.

Aivars Žogla
Site Admin

Re: WRC 2017

Post by Aivars Žogla » Tue Aug 30, 2016 8:21 pm

Paldies par iespaidiem un informāciju!
Skatoties GPS sekošanu, radās zināms iespaids par KP izvietojumu, pat neredzot dabu. Izrādās - iespaids ir bijis tuvu patiesībai.
WRC uzņēmāmies rīkot, jo bija uzkrājusies pieredze - gan pozitīvā, gan negatīvā. Domāju, ka arī spāņu organizatori centās darīt pēc labākās sirdsapziņas, tikai viņiem ir bijuši pirms tam divi 24 stundu pasākumi. Pārējie - pārsvarā zem 12 stundām.
Apvidus arī Latgalē ir skaists. Ja nebūtu organizatoru vidū, noteikti startētu. Un mēs, protams, centīsimies dot dalībniekiem visu labāko, ko spēsim sagādāt. Līdzīgos - lauku apstākļos. Labākajās tradīcijās.
Brīvprātīgie palīgi noteikti nebūs par daudz - negribētos sagaidīt viesus galēja pārguruma stadijā :cry:
Mēs jau apzinām savu epsilon-apkārtni un aicināsim palīgos visus gribētājus. Būtu eleganti, ja saziņas iespējas ar dalībniekiem būtu pēc iespējas multilingvālas, tai skaitā.
Vārdu sakot, rakstiet uz mūsu e-pastiem, izsakot virzienu, kādā ir interese iekļauties organizatoriskajā darbā jau tagad vai tur - uz vietas.

valtersk

Post by valtersk » Tue Aug 30, 2016 9:57 pm

Esmu ļoti pārsteigts par dalībnieka aprakstītajām ERC 2016 problēmām.
Cik atceros bija diezgan nopietna organizatoru komanda:

http://rogaining.org/index.php?option=c ... Itemid=106

Parasti vairāku 24 stundu sacensību dalībnieki kritiski spēj novērtēt savas dalībnieka pieredzes gadījumus.
Iepriekšējā organizatora pieredze ir laba, ja ir "izslimotas slimības".
Apvidus un sacensību karte tiešām izskatījās iespaidīgi. KP dienestam arī bija ko pasvīst.
KP likšana ir bieža problēma gan rogainingos gan OS sacensībās: KP licēju attieksme pret dalībniekiem.
Attachments
ERC2016 bid Spain (Iberogaine)(2).pdf
(868.22 KiB) Downloaded 488 times

IlzeL

Post by IlzeL » Thu Sep 01, 2016 9:11 pm

Tāpat kā pēc Austrālijas man bija lapa ar pierakstiem par labiem un sliktiem novērojumiem, tad arī tagad piefiksēju gan to, ko vajadzētu, gan ko nevajadzētu darīt.
Man vairāk uzkritā pārāk lielā koncentrēšanās uz drošību. Pēc kartes saņemšanas jāuzturas tikai ierobežotajā zonā, uz mašīnu iet vairs nedrīkst (daži gan to darīja, bet stingrā organizatoru uzraudzībā). Sliktākais, ka šī informācija parādījās tikai pēdējā brīdī pirms mača. Man pašai sanāca pamatīga diskusija ar organizatoriem, jo biju uz tualeti aizgājusi bez SI kartes. Karti man bez tās iedeva un pirmajā reizē slēgtajā teritorijā ielaida, bet no tualetes atpakaļ vairs nelaida, kaut SI karte bija iekšā pie telts. Tikai pēc ilgstošām diskusijām izdevās sarunāt, ka viens no tiesnešiem tomēr atnāk man līdzi līdz teltij un paskatās, ka mana SI karte ir tur un es to uzlieku.
Un tajā pašā laikā GPS iet tiešraidē. Kā komentēja Ilze Čakle, viņa sēdējusi un skatījusies, kā Imantiņš iet kļūdā. un Ļoti nožēlojusi, ka Imantiņam nav līdzi otrs telefons, lai varētu piezvanīt un pateikt - jūs ejat kļūdā, drusku pa kreisi....
Protams, ar tādu mērogu nav iespējams kartē iezīmēt pilnīgi visas kritenes, bet katru reizi, kad mans komandas biedrs (mūsu komunikācija bija angliski) nokomentēja, ka nākamā punkta leģenda ir "depression", man tiešām nāca virsū reāla depresija, jo bija skaidrs, ka tūlīt atkal sāksies n bedru apstaigāšana, cenšoties saprast, kuras no tām ir kartē un kuras nav.

zigis

Post by zigis » Fri Sep 02, 2016 11:41 am

Jā, man arī dažas lietas palikušas atmiņā.
Pirmais jau ir bulletin teksts par "treneru izdzīšanu" no plānošanas zonas. Tiešām kādai komandai ir treneri? Vai Spānijā visām komandām ir treneri :)
Otrs- par telefona un gps pulksteņa likšanu aizsietajā maisā. It kā prasība ok, bet šo pirmsstarta info biju palaidis garām (vai arī nodomājis, ka tik traki jau nebūs). Protams, ja visiem ir GPS trakeri nodrošināti, un pēc tam var izkasīt .gpx vai citā formā, tad ir ok, bet savādāk mans pulkstenis netur 24h un jālādē - caur maisiņu grūti izdarīt :)) un bildes arī gribējās, lai būtu kaut kas piemiņai.
Trešais - pārāk lielā iespēja savainoties/nosisties (gandrīz uz katru punktu).
Ceturtais - neloģiskā (nepierastā?) pēcfiniša kārtība - (apbalvošana, ēšana, mazgāšanās).

reshetins

Post by reshetins » Tue Jan 10, 2017 3:09 pm

Kas šogad krasi atšķirsies ?

Aivars Žogla
Site Admin

Post by Aivars Žogla » Wed Jan 11, 2017 1:13 pm

Centīsimies maksimāli NEierobežot sacensību dalībniekus un pieturēties pie "tīriem" IRF noteikumiem, bez ekstrām. Latviskā versija, jev LV Rogaininga sacensību noteikumi, praktiski ir tas IRF noteikumu latviskais tulkojums.
Ja man kāds jautātu īso versiju, tad te būs:
1) komanda, izmantojot tikai izsniegto karti un mehāniskus līdzekļus (lineāls, striķītis, kniepadatas, tml.) patstāvīgi plāno distanci;
2) distancē pārvietojas tikai kājām visa komanda kopā, izmantojot tikai kompasu un pulksteņlaiku;
3) distancē uzvedas dabai un cilvēkiem draudzīgi, lai pēc sacensībām tikai dažas jaunas taciņas, kas parādās pārvietoties atļautajā teritorijā, būtu vienīgais, kas paliktu dabā.

Vēl drīkst atstāt vietējos iedzīvotājos labas atmiņas par pasākumu - "jā, jā, bija, bija, sasveicinājās, skrēja un gāja..." :)

Tāpat kā visos sporta veidos, protams, ievērojam godīgas spēles principus, iespēju robežās palīdzot arī neveiksmē iekļuvušiem citiem sacensību dalībniekiem.

RabaRberz

Post by RabaRberz » Mon Jan 16, 2017 12:00 pm

Tagad man ir skaidrs!

Post Reply