Latvijas orientēšanās nakts 2020 Valmiera, nolikums.

LAIKS UN VIETA
Starts 2020. gada 25. septembrī plkst. 20.00 pie Valmieras Kultūras centra Rīgas ielā 10. Reģistrēšanās no plkst.18.30. Karšu saņemšana no 19:30
Sacensības organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību Jāņa sēta un Latvijas Sporta federāciju padomi. Pasākuma organizēšana tiek līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Eiropas Sporta nedēļa” un valsts budžeta līdzekļiem.

SACENSĪBU NORISE
Komandas uzdevums ir izvēles kārtībā apmeklēt kontrolpunktus (turpmāk – KP) noteiktajā kontrollaikā un iegūt pēc iespējas vairāk punktu, kur papildu punktus iespējams iegūt atbildot uz attiecīgā KP jautājumu. Katra uzdevuma / KP vērtība norādīta kartē / aplikācijā. Plānot savu distanci un KP apmeklēšanas secību varēs jau no plkst.19.30. Gan jautājumi, gan to vērtība ir atšķirīga, tāpēc dalībniekiem distances veikšana un KP secība jāplāno stratēģiski izdevīgākajā veidā!
Ne vēlāk kā 5 minūtes pirms starta visām komandām jāierodas starta zonā. Starts velo braukšanas un veselības grupai ir kopīgs. Sacensību laikā vienas komandas dalībniekiem ir jāpārvietojas un jāapmeklē KP kopā. Komandas pārvietojas tikai ar kājām vai velosipēdu, vadoties pēc grupas veida, kādā tās startē. Citu transportlīdzekļu izmantošana, veicot distanci, tiks uzskatīta par pārkāpumu un komanda tiks diskvalificēta.
Par katru kavētu minūti, sākot ar pirmo kavētās minūtes sekundi, no komandas punktiem tiek atņemts viens punkts. Komandas, kas finišē, pārsniedzot grupas kontrollaiku vairāk kā 30 minūtes , saņem 0 punktus.

TEHNISKIE NOSACĪJUMI
Komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons vai planšetdators ar bateriju, kas spēj darboties aktīvā režīmā visu sacensību kontrollaiku. Komandai nepieciešama un tiks lietota viena ierīce, kurā jābūt aktivizētai datu pārraidei (4G). Iesakām līdzi ņemt papildu akumulatoru, ar ko pasākuma laikā var uzlādēt telefonu/planšeti. Aicinām padomāt par elektronisko ierīču drošību distancē un to stiprināšanu pie velosipēdiem Velo-rogaina distancē.
Iepriekš vēlams lejupielādēt aplikāciju. Linki uz aplikācijas lejuplādi - GooglePlay un AppStore.

SACENSĪBU PROGRAMMA
2020. gada 25. septembrī
No plkst. 18.30 reģistrācija sacensību centrā pie Valmieras Kultūras centra (Rīgas iela 10)
plkst.19.45 – instruktāža
līdz plkst. 20.00 – dalībnieku ierašanās starta zonā
plkst. 20:00 Starts Latvijas orientēšanās 3 stundu rogainingam
plkst. 20.05 – Starts  “Val-mierīgā garā” un “Velo-rogainis” grupām
plkst. 21.35 – “Val-mierīgā garā” finišs
plkst. 22.05 – “Velo-rogainis” finišs
plkst. 23.00 - Latvijas orientēšanās 3 stundu rogaininga finišs

DALĪBNIEKU GRUPAS
•    Latvijas Orientēšanās nakts grupas:
OPEN –dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma)
Sievietes -  komandā 2 līdz 5 sievietes bez vecuma ierobežojuma, vismaz viena 18 gadi vai vecāka
Ģimeņu - dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma)
Veterāni - dalībnieki komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 55 gadiem
•    Val-mierīgā garā: ģimenēm, iesācējiem, kā arī jebkuram sporta lietpratējam vai nesteidzīgu pastaigu baudītājiem. Maksimālais laiks distancē 1,5 stundas (kontrollaiks).
•    Velo-rogainis: visiem, kuri nespēj pat dienu iztikt bez sava ekotransportlīdzekļa – velosipēda. Maksimālais laiks distancē 2 stundas (kontrollaiks).

DROŠĪBA UN CITI NOTEIKUMI
Komandu sastāvs 2-5 cilvēki.  Komandā jābūt vismaz vienai pilngadīgai personai. Katrs dalībnieks ir atbildīgs par savu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli, kā arī drošību distances laikā un Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu.Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, jo sacensības notiek diennakts tumšajā laikā.
Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai Latvijā aicinām ievērot distancēšanos.
Velo-rogaiņa distances dalībniekiem obligāti jālieto aizsargķivere. Dalībnieks netiek pielaists pie starta, ja tam nav aizsargķiveres.
Sacensību dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus.
Piesakoties sacensībām dalībnieki apliecina, ka neiebilst pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai mārketinga un reklāmas aktivitātēm. Reģistrējoties ierakstītos personīgos datus organizatori izmantos tikai sacensību organizēšanas, norises un rezultātu aprēķināšanas vajadzībām. Reģistrēto komandu dalībnieki un rezultāti tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas web lapās (www.lof.lv un www.rogaining.lv) kā aŗi LOF sociālajos kontos.
Organizatori var papildināt un precizēt nolikumu, nolikuma gala versija būs pieejama katru atsevišķo sacensību reģistrācijas lapā 22.09.

Par katru kavētu minūti, kuru komanda pavada distancē pēc kontrollaika beigām, tiek noņemts 1 punkts. Par kavējumu ilgāk par 15 minūtēm visi komandas punkti tiek anulēti.Ierasties finišā atļauts arī pirms kontrollaika beigām.

VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA
Katrā grupā tiek apbalvoti 1.-3.vietu ieguvēji, kā arī var tikt piešķirtas īpašās balvas. Apbalvošana notiek 15-30 minūtes pēc attiecīgās dalībnieku grupas kontrollaika beigām.
Komandas, kurām nav finiša atzīme, uz apbalvošanu nevarēs pretendēt.

KARTE UN APVIDUS
Sacensības notiek Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā. Ietverta gan pilsētas, gan tuvējo mežu teritorija. Sacensībām tiek izmantota aplikācija Qrenteerings.

ATZĪMĒŠANĀS
Atzīmēšanās notiek mobilajā aplikācijā, kad komanda sasniedz izvēlēto KP un nolasa QR kodu pie tā.
Aplikācijas lietošanas instrukcija - šeit
Reģistrējoties, uz jūsu e-pasta adresi tiks aizsūtīta epasta vēstule ar kodiem aplikācijai. Kodus aplikācijā varēsit ievadīt sākot no  23. septembra 12:00.

PIETEIKUMI UN DALĪBAS MAKSAS
Obligāta iepriekšēja pieteikšanāslīdz 21. septembrim (ieskaitot), aizpildot elektronisko pieteikumu–
http://rogaining.lv/onakts

LATVIJAS ONAKTS ATBALSTĪTĀJI

IZM Latviajas sporta federaciju padome Eiropas Komisija Be Active MAXIMA LATVIJAS ORIENTĒŠANĀS FEDERĀCIJA
Cēsis Cēsis Liepaja Talsi Sigulda Salaspils
JĀŅA SĒTA Slaspils sporta nams Vecumnieki Meridians Stiga Daugavpils sporta pārvalde LOC okzk ekoo

SACENSĪBU CENTRS: