JAUNUMI

26.03.2012
Pirmssezonas drudzis
Sajūtu, ka drīz būs un drīz sāksies, var nosaukt arī savādāk. Bet, ja rogainingā ir sacensības, kurām tā vai savādāk kāds gatavojas, tad tās ar joni tuvojas.

Pēc nedēļas sākas reģistrēšanās šīgada Latvijas čempionātam un, uzsvērsim šo īpaši, Latvijas kausam, kura rezultāti būs nozīmīgi arī kā kvalifikācijas nosacījums nākošajos augstāka līmeņa mačos. Pagaidām gan kvalifikacija ir spēkā tikai Pasaules čempionātos. Tas nozīmē, ka varam sagaidīt arī spēcīgākos rogainerus no kaimiņvalstīm. Varbūt sākotnēji ne tik acīmredzami, bet tas arī nozīmē, ka, kā visās nopietnās sacensībās, arī sacensību noteikumu ievērošanas latiņa būs pacelta gana augstu. Neaizmirstiet par svilpītēm! ;)

Bet, ja nopietni, rogaininga noteikumi, tāpat kā Rīga, vēl nav "uzcelti". Pirms lielākiem mačiem forumos vienmēr parādās diskusija par vienu vai otru Noteikumu punktu. Tā kā parasti mēs komentārus pie rakstiem lasām biežāk, nekā pašus rakstus, varbūt pieredzējušie var šeit izteikt savas domas, vērojumus, ieteikumus tieši sakarā ar dažādām Noteikumu niansēm. Noderēs mums visiem, gan dalībniekiem, gan organizatoriem. Paldies!
Pre-seasonal fever

A feeling
that soon will be and soon will begin may also be labeled differently. But if there are races in rogaining, for which someone is preparing themselves less or more, then these are approaching with giant leaps.

After a week, starting this year's registration for Latvian Championships, we would like to highlight in particular The Latvian Cup, the results of which will be important as a qualifying condition for the next higher level matches. So far qualifications are important only for World Championships. This means that we can expect the strongest rogainers from neighboring countries. Maybe not so obvious initially, but it also means that, as in all serious competition, competition compliance with standards will be raised high enough. Do not forget about whistles! ;)

But, to be serious, rogaining rules, like Riga, not yet "erected". Prior to major matches, discussions in forums always appear on one or the other rule. As usual, we read
comments on the articles more than the articles itself, therefore more experienced participants might express their thoughts, observations, recommendations directly about the different nuances of the rules. Useful for all of us, both for participants and organizers. Thank you!
15. Aigars @ 01.04.2012., 23:24 teica:
Par sekošanu vai sadarbību: pietiktu, ja automātiski attiecinātu un kontrolētu šo normu tikai pirmām 3 vietām visās kategorijās, pārējiem atstājot iespēju iesniegt protestu.
14. aivars @ 30.03.2012., 21:14 teica:
Vispirms, paldies, tiem, kas izsaka savus apsvērumus šo dažu noteikumu punktu sakarā. Es, personiski, lasot tos, arī koriģēju savu skatījumu uz dažām lietām.
Lūk, kādas ir šīs korekcijas. Organizatori var mēģināt ierēķināt tās "nelaimīgās" svilptes budžetā (diemžēl, arī dalības maksā, vai, labākajā scenārijā, sasponsorēt kaut kā) un nolikt mutesbļodu ar šīm ierīcm, lai tomēr visiem ir iespēja ievērot noteikumus.
Otrkārt, ja ir tīša sekošana, jābūt protestam. Ja tāds nav, neiespringstam.
Un, treškārt, par sadarbību. Varētu iesniegt pirms starta izplānoto maršrutu, tā tiek darīts (ne obligāti karte, var būt vienkārši KP saraksts), žūrijai tiek dota iespēja izvērtēt, vai ir notikusi sadarbība, vai tā ir maršruta sakritība. Protams, ja sadarbība sākusies jau plānošanas fāzē, tad ...
13. Aiva @ 30.03.2012., 16:12 teica:
Man šķiet, ka 3-4 h sekošanas ierobežojums ir tomēr par maz laiks, tas pat ļoti netīšām var sanākt. Distances sākums ļoti bieži un ilgi sakrīt ar citām komandām + ir sanācis vidū satikties ar komandām, kur diezgan ilgi sakrīt plānojums. Un to minūti gaidīt, ai kā negribas. Labāk, lai paliek Valtera ekstrēmais - pusdistance, varētu arī likt 6h.
12. aivars @ 29.03.2012., 19:15 teica:
Es domāju tieši tāpat - jāizmet attiecīgās prasības no noteikumiem. Es - kaut vai tūlīt! Atsakoties no tā, ka attiecīgās sacensības ir kvalifikācijas sacensības. Tātad zināmā mērā pazeminot to līmeni.
Ja kaut kas ir kontrolējams (dalībnieku kopā būšana KP), tad tas, protams, jākontrolē.
Bet par kopā iešanu ir tā - pēc ERČ, apspriežot diskvalifikāciju, tika "sarauktas uzacis" - kas tās par stundām, kuras drīkstētu iet kopā???
Apzināta sekošana nozīmē, ka vadošajai komandai rodas aizdomas, ka aiz viņiem kāds visu (ilgu) laiku velkas. Šo viņiem būtu oficiāli jānoprotestē pēc sacensībām. Sanāk tā, ka, ja protesta nav, tātad neviena komanda nav šo noteikumu pārkāpusi. Vismaz tā es sapratu IRF interpretāciju, lai gan tas tā netika tieši pateikts.
Apzināta sadarbība attiecas uz gadījumu, kad tīšām "velk". Tāpēc, pēc būtības, ERČ diskvalificētās komandas faktiski pārkāpa sadarbības aizliegumu.
Nu, jā. Palīdzība no malas, izmantojot teritorijas resursus arī ir jautājums...
Orgi visu nokārtos, par to var nesatraukties. Bet arī dalībnieki ir savdabīgi sacensību organizētāji. Bez jums taču tādas vispār nenotiktu. wink
11. Kaspars/TA @ 29.03.2012., 18:18 teica:
Mans ieteikums būtu legalizēt to, ko dalībnieki tāpat dara - plāno ar kalkulatoru, iet mežā bez svilpītes, un iegriežas vietējās mājās pēc ūdens (palīdzība no malas?). Bet šādi jautājumi ir jārisina orgiem, nevis dalībniekiem. Godīgi sakot - nezinu, cik daudz IRF ļauj atkāpties no viņu noteikumiem.

Par komandu sadarbību - manuprāt galvenais kritērijs būtu kopīgas atzīmes KP (60-90 sekunžu robežās?). Mēdz gadīties, ka komandas iet kopā tur, kur nav citu variantu - it sevišķi naktī vai pa lielajiem ceļiem. Valtera piedāvātais 50% distances jau ir diezgan ekstrēms variants.
Manuprāt, uzliekot limitu 3-4 stundas, atsijāsies netīšā kopā iešana no apzinātās.
Otrs variants - ļaut, ka "tautas klasē" drīkst iet kopā (6h vai 12h sacensībās, kas notiek paralēli LČ). Cilvēki mēdz atbraukt patusēt, kopīgi izstaigāties pa mežu - kāpēc viņiem liegt to prieku?
10. aivars @ 29.03.2012., 16:00 teica:
Lūk! Šie arī ir tie gadskārtējie jautājumi.
Visi sēžam piesmakušā istabā un nevienam nav drosmes atvērt logu, ja izteikties tēlaini.
9. Kaspars/TA @ 29.03.2012., 15:24 teica:
1) B14 - svilpītes. Reāli Latvijas apstākļos viņas nav vajadzīgas. Vēl jo vairāk, ja mobilais telefons ir komandas obligātajā ekipējumā. Un tāpat neviens viņas pirms starta nepārbauda (ERC2011..)
Vai nu izsniedziet viņas dalībniekiem starta paketē (kā tas bija vienā no pirmajiem LV čempionātiem), vai atceliet to normu.
2) Plānošana - punkts B8 aizliedz lietot datorus, bet vai drīkst lietot kalkulatoru? Digitālo kurvometru? Liela daļa dalībnieku tos izmanto, bet katrs organizators šo punktu traktē savādāk.
3) Kā ir ar somas atstāšanu mežā, lai aizskrietu paņemt KP un atgrieztos? Teorētiski šādā veidā sanāk atstāt mežā arī obligāto ekipējumu, piemēram, lukturi. Somijā par šo noteikumu (ne-)ievērošanu bija daudz diskusiju.
8. aivars @ 29.03.2012., 14:41 teica:
Katram rūp savs diapazons. Valters vienmēr runās tikai par "biezo" galu. wink
Bet jādiskvalificē jebkurš, kas neievēro noteikumus (pieķerts?). Ko darīt tam 6 cilvēku pulciņam, kas grib, bet nedrīkst iet kopā? Kur nu 6 - patiesībā LČ pietiks jau ar vienu vieglo auto ar rogaininga faniem, lai mājās brauktu ar nokārtu galvu, ja būs staigājuši vienas un tās pašas takas kā 2 dažādas komandas.
7. ValtersK @ 29.03.2012., 11:53 teica:
Manuprāt "produktīva sekošana" nostrādā tikai tad, ja to dara vismaz pusi no kontrollaika, 12 st 24 st rogainingā. Tad varbūt palīgkomanda var izvilkt kādu sekotājkomandu līdz godalgotajām vietām. Atdaloties no palīgkomandas sekotājiem visticamākais iestāsies aplauziens. wink
6. aivars @ 29.03.2012., 09:05 teica:
Starp citu, noteikumos ir arī punkts, kuru iztulkojot, dabā tas izskatītos sekojoši - finišā ierodas komanda un paziņo "Diskvalificējiet mūs, jo mēs pārkāpām noteikumus (sabaidījām govi, piemēram)".
Viss izskatās nenopietni līdz brīdim, kad ierodas stulbs inspektors un strikti pieturas likuma burtam. Tā mēdz gadīties... (Lai ne par rogainingu būtu teikts!)
5. aivars @ 29.03.2012., 08:58 teica:
Pirmais KP - diskvalificējam visus dalībniekus, jo, faktiski notiek sekošana 3-4 virzienos. Tā tas turpinās vēl kādus 3-4 KP apmeklējumus. To nav jāņem vērā? Kur tas rakstīts?
4. aivars @ 29.03.2012., 08:54 teica:
Lūk, par šo robežu arī nav nekādas skaidrības.
3. ValtersK @ 28.03.2012., 23:24 teica:
Acīmredzot vienīgais objektīvas izvērtēšanas kritērijs ir iepazīšanās ar pieejamo agrāko sacensību statistiku - splitiem. Nezinu vai var apstrādāt vecos datus ar jauno Tarmo programmu, bet cik man tapa zināms, tad organizatoru sabaidīti, ERC2011 dalībnieki īpaši neizcēlās ar masveida sekošanu, izņemot 2 visiem zināmos gadījumus.
Daži iepriekšzināmie precedenti protams radīja problēmu, kas tagad ir tehniski konstatējama. Atliek tikai novilkt kritisko robežu. wink
2. aivars @ 28.03.2012., 22:59 teica:
Man, personiski, visvairāk šaubas par vērtēšanas paņēmieniem vienmēr ir radījis noteikumu punkts par apzinātu sekošanu, kad viena komanda (itkā) apzināti seko kādai citai. Daudzreiz pašam ar komandu ir nācies gandrīz vienlaicīgi ienākt vairākos pēc kārtas kontrolpunktos ar cit(u)ām komandām. Nekādas apzinātas sekošanas, dāmas un kungi, tur nav bijis! Daudz ko nosaka apvidus un KP izvietojums.
Patlaban programmatūra, kas strādā ar SI karšu informāciju spēj konstatēt gadījumus, kad notiek tāda tipa atzīmēšanās (sekošana) - kad atzīmes seko ar noteiktu intervālu vairākos KP pēc kārtas.
Un, kad mēs ar šausmām konstatējam, ka mūsu "plāniņš" sakrītar vēl kādas komandas plānu veselu pusdistanci un piedevām mēs esam apmēram vienādā fiziskā kondīcijā?
Runāt par to, ka šis tiks ņemts vērā tikai top-komandām, izvērtējot vietu sadali, būtu, mazākais, nekorekti. Runa ir par to, ka, jo vairāk, dalībnieku, jo lielākas DSQ izredzes šī punkta (nedrīkst apzināti sekot) neievērošanas sakarā. sad
Ir idejas?
1. aivars @ 28.03.2012., 22:30 teica:
Nav jau slikti, ka visiem viss ir skaidrs. Bet viens no nerakstītiem likumiem skan (nekas personisks un diskriminējošs, vienkārši tāds teiciens): "Katra bāba pēc kara gudra." wink
Jautājiet tagad. Pēc tam būs spēkā tikai viens no Noteikumu punktiem, kas paredz protestu iesniegšanu. Ne jau tikai par LČ ir runa. Jebkuru sacensību organizatori nokavētus un neformālus protestus var ņemt, bet var arī neņemt vērā.

<< Jaun�ki (1 2 ) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI

Silva-ROG 1.kārta
Sveikuļi. Tukums
2021.gada 11.-12.decembris.
[InformācijaMinirogainings ROGO
24.10 – 27.10 Daugavas stadions
- distances kods: minirogo2101
- REZULTĀTI
04.11 – 07.11 Beberbeķi
18.11 – 21.11 Berģi
28.11 – 30.11  Šampēteris (nakts)
09.12 – 12.12 Salaspils
16.12 – 19.12 Maskavas forštate
30.12 – 02.01 (tiek saskaņots)
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki
[Aplikācijas lietošanas instrukcija 18.10.21.]Brīvības rogainings (3st, 6st)
2021. gada 18. novembris, Kuldīga
[Nolikums] [Pieteikšanās]
[Dalībnieki]


 

 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

30.10.2021.
Lapsu rogainings (6/12h) ATCELTS

18.11.2021.
Brīvības rogainings (3h/4h/6h)
[info]

27.11.2021.
Rīgas Piķurgas mežu rogainings (2h/4h/6h)
[info]

   JAUNĀKIE KOMENTĀRI
  • Helmuts komentēja rakstu Virsraksti atkārtojas: Eiropas...:
   Vissimpātiskākais , manā redzējumā, plānojums un distances izpildī...
  • Evalds komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Par MUV piekrītu. Lai vīriem veicas, saturās. Igauņu ka biezs. Vēl piebild&...
  • aivars komentēja rakstu 2021. gada Latvijas...:
   Reālais orgu un/vai palīgu skaits jāreizina vismaz ar 2. Foto redzamajā skait...
  jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
  ^ uz augšu ^