JAUNUMI

06.04.2021
Latvijas Orientēšanās federācija rīkos attālinātu treniņa spēli “Rīgas piedzīvojums”

Orientēšanās spēlei “Rīgas piedzīvojums” būs pieci posmi: 17. - 18. aprīlis Rīgas centrs, 1. - 4. maijs Torņakalns, 15. - 16. maijs Klusais centrs, 29. - 30. maijs Ziepniekkalns un 12. - 13. jūnijs Maskavas Forštate. Atzīmē "Going" Facebook pasākumam: https://facebook.com/events/5323707367703978 un nepalaid garām aktuālo informāciju!
Piedzīvojumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija un ar nolikumu var iepazīties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/. Tā mērķis ir aicināt cilvēkus izkustēties un būt aktīviem arī šī brīža pandēmijas apstākļos, kā arī iepazīt dažādas Rīgas apkaimes caur interesantiem uzdevumiem.
 
Spēles princips ir 3 stundu laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus Rīgas apkaimē un risināt organizatoru sagatavotos uzdevumus. Uzdevumu risināšanai tiek izmantota aplikācija “Qrenteering” (iOS: https://apple.co/39vwpZU, Android: https://bit.ly/31zNltP).
 
Piedzīvojumā varēs piedalīties trīs dalībnieku grupās - “individuāli” jeb veicot distanci vienatnē, “profesionāļi” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties skrienot, kā arī “amatieri” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties ejot. Kopējās distances garums ir aptuveni 15 kilometri un starts - brīvi izvēlētā laikā.

Dalībai iespējams reģistrēties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/pieteikties . Svarīgi - ja esi piedalījies iepriekšējos posmos, nereģistrējies no jauna, bet labo datus esošajā profilā!

Piesakies dalībai līdz 48 stundām pirms norādītā starta laika, ja karti vēlies saņemt fiziski, sacensību dienā. Ja karti vēlies saņemt elektroniski, dalībai iespējams reģistrēties līdz pat 30. maija vakaram -lūdzam nosūtīt maksājuma uzdevumu uz info@olatvija.lv, lai varam pēc iespējas ātrāk nosūtīt karti.

Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19.

Piedzīvojuma kopsavilkums un rezultāti tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/lof.lv. Katrā posmā no visiem dalībniekiem un komandām tiks izlozētas pārsteiguma balvas no mūsu atbalstītājiem, kuras pēcāk ar kurjera palīdzību tiks nogādātas pie laimētājiem
92. Uldis Kleinbergs @ 16.06.2021., 09:55 teica:
Par KP71 viss bija OK. Mēs aizgājām līdz galam. Bija līdz potītēm jābrien pa ūdeni, bet tā kā bijām jau tuvu finišam, tad slapjas kājas jau vairs neko nemainīja.
Kopumā arī paldies par pasākumiem. Piedalījos visos piecos posmos un katru reizi bija aizvien labāki rezultāti.. Pēdējais posms gan šķita visvieglākais. Problēmu īsti distancē nekādu nebija, aplikācija strādāja!
Tiekamies citos pasākumos.
91. Ziņkārīgā @ 14.06.2021., 09:23 teica:
52.p.: jautājums uzdevumu sastādītājiem - cik tad % takšu šoferi Ķīnā ir sievietes? Nekādi neizdevās atrast..:(
90. Zanda @ 14.06.2021., 00:24 teica:
Paldies par iespēju iepazīt arī šo apkārtni no cita skatu punkta. Bija interesanti gan plānot, gan pēc tam izskriet. Šoreiz likās, ka foto jautājumi nebija tik pinķerīgi (vai arī vienkārši jau ietrenēta acs :D). Piekrītu, ka 40tajā bija gan bilde #19, gan #21 (man saglabāti ekrānšāviņi ;)).
Un tiešām #60, gan C, gan F bija bilde #32 - būtu godīgi tad ieskaitīt abus variantus).(atkal - ir ekrānšāviņš). Laikam lieiie lieti nopludināja 71 KP. Kājas saslapināju, laiku notērēju (oficiālās pāreju vietās tomēr luksofori ļoti bremzē to visu - atziņa nākamai reizei), bet tomēr pakaļ nebiju - līdz ceļiem pa ūdeni negribējās brist. Ticu, ka nebij tik ekstrēmi plānots, bet laikapstakļus jau neparedzēsi. Paldies vēlreiz par šo piedzīvojumu sēriju smile
89. aivars @ 14.06.2021., 00:07 teica:
40. - nebija rezultātu sistēmā ielikta atbilde, tagad ir.
60. - tā kā var izvēlēties tikai vienu atbildi, tad C un F atbildētāji dabū savus 3 punktus.
Paldies tautas modrajai acij! Un paldies par iecietību, risinot visas problēmas, kas šajās 5 kārtās uzpeldēja. Visiem, kas domā kaut ko organizēt, šī mūsu pieredze noderēs - lieks acu, roku un kāju pāris nekad nav lieks.
88. 60.punkts @ 13.06.2021., 22:57 teica:
60.punktā skaidri atceros, ka C un F atbildēs abās bija 32.bilde.
87. 40. & 60. @ 13.06.2021., 22:47 teica:
Paldies par kārtējo interesanto posmu. Bija labais! thumb
Tikai nedaudz apjukums skatot rezultātus par 40. un 60. punktu. Pie 40. bija nu tā ka pilnīga pārliecība par A, bet izrādās nepareizi. Cik izskatīju citu atbildes, visiem ir A un 0.
Un par 60. atkal 100% pārliecība, ka tur bija 32.foto un tā bija atbilde C. Bet izrādās nav pareizi. Skatos, ka daži ir atzīmējuši F un tas ir bijis pareizi. Ko mēs nepamanījām, kur nolažojām? wassat laughing
86. Olga Kavliša @ 02.06.2021., 20:56 teica:
Aivar, paldies par KP rezultātu precizēšanu. :) Saprotams, ka tehnika mēdz nogļukot, piekrītu, ka lietotāji arī mēdz netrāpīt īstajās pogās. :D

Kopumā jauks pasākums, tiešām tas, kas nepieciešams šajā laikā, kad jāatrod motivācija izkustēties pēc mājsēdes.

Paldies par pasākumu un to, ka vispār tāda aplikācija ir, kuru varam izmantot pasākuma laikā.
85. aivars @ 02.06.2021., 17:36 teica:
Olga, pēc telefona pārstartēšanas KP apmeklējuma laika skaitīšanas sistēma mainās. KP apmeklējuma laiks netiek ņemts no telefona pulksteņlaika, lai nevarētu KP apmeklējumus savadīt 10 minūšu laikā, sēžot pie galda. Uz GPS tas īsti neattiecas, bet sistēma ir sistēma. Tagad esmu nomainījis KP apmeklējuma laikus un viss ir "ieskaitīts". Tas, ka viedierīces mēdz "izslēgties", "pārstartēt" - nu, ar to jāsamierinās, laikam. Laimīgā kārtā tas notiek ne pārāk bieži.
84. aivars , @ 02.06.2021., 17:26 teica:
Jautājiet uz e-pastu. Un vēlami ekrānšāviņi. Es zinu tikai to, ka daudzi sacensību dalībnieki domā, ka šī ir ārkārtīgi specializēta aplikācija un viņu vietā konkrētajā pasākumā izdarīs visu-visu. Tā nav. Aplikācija tiek lietota daudz un dažādos režīmos. Tāpēc vismaz dažas lietas konkrētajā pasākumā dalībniekiem ir jāizdara patstāvīgi, lai viss notiktu korekti. Un tas tiek skaidrots pasākumu nolikumos un instrukcijās. Ko nozīmē "neieskaitīja" - tas nu galīgi nav viennozīmīgs termins. Dalībnieks ar šo terminu kaut ko definē, bet pārējiem nav ne jausmas - ko. Nobruka, atpakaļgaitā, ... Laiks tur vispār nekā netiek skaitīts. Ja telefons tiek pārstartēts, tad... bet tas jau ir aprakstīts kaut kur, šajos komentāros tai skaitā.
83. Olga Kavliša @ 02.06.2021., 09:06 teica:
Vai kādam ir gadījies, ka aplikācija vispār neieskaita rezultātu? Protams, ka pasākums ir tikai izklaides pēc, tomēr žēl, ka ieskaitīja tikai pirmos divus KP. :(
Pašā sākumā viens no telefoniem nobruka, skaitījām ar otro. Rezultātā ieskaitīti tikai 2 KP un otrajā telefonā vispār laiks skaitījās atpakaļgaitā. laughing
Iepriekšējās reizes nebija problēmas, laikam jau ar diviem telefoniem (nevar skaitīt, pat ja skaita KP pēc kārtas).
Vai var kaut kā tos rezultātus dabūt kopējā tabulā? :D Ja tas kāds manuāls darbs, laikam jau nav jēgas wink
82. aivars @ 17.05.2021., 20:03 teica:
No augšējā gala uz ātru roku atradu vienu komandu, kas ir dalījusies. Aplikācijas laika skaitīšanas sistēma (kā dēļ, starp citu, bija iezagusies tā kļūdiņa ar telefona restarta ietekmi uz jautājumu demonstrēšanu) veidota tā, ka vienlaicīgi šiverēt pa distanci dažādos virzienos nepamanītiem neizdosies. Versija 3.3.74. ir GooglePlay, var atjaunināties. Ieliku mazu bonusiņu - arī Android tagad GPS indikatorā rādīs tuvākā KP numuru (šķiet, ka iOS to jau biju ielicis).
81. Gunta @ 17.05.2021., 18:59 teica:
Man jau ļoti patīk pētīt rezultātus, lai saprastu, vai bija labāks maršruta plānojums iespējams vai nē. Tā nu paskatījos arī tos ātrumus un sapratu vienu, ir komandas, kas nav visur kopā devušās, bet ir dalījušās. Citu pamatojumu neredzu, kā var 2 km attālumu pieveikt 5 minūtēs. Nu bet katram savi mērķi un nolikumā jau nav minēts, ka nevar dalīties, tik minēts, ka var vairāki komandas biedri vienlaicīgi lietot aplikāciju. Es gan priekšroku dodu komandai būt kopā un asinu spējas plānot ideālo maršrutu pēc visiem rogaininga principiem.
80. Janka @ 17.05.2021., 16:53 teica:
Labojums - "līdz 15km/h" nevis "vismaz 15km/h" ;)
79. Janka , @ 17.05.2021., 16:48 teica:
Ati, pievienotajā saitē vari redzēt pastaigu, kuras vidējais ātrums ir vismaz 15km/h smile Mans iešanas ātrums var sasniegt ~9km/h. Neesmu mērījis, bet domāju, ka ar nūjām tiktu arī līdz 10km/h.


Šāda komandu dalīšana jau pēc būtības ir nepareiza, jo te nekādā veidā nav iespējams atšķirt skrējējus no gājējiem. Pat ar reāliem, fiziskiem tiesnešiem atsevišķās situācijās šo dalījumu būtu ļoti grūti izkontrolēt korektā veidā. Šoreiz gan grupu dalījuma nejēdzīgumu neitralizē tas, ka "uzvarētājus" neapbalvo un visiem ir vienādas iespējas tikt pie balviņas.
78. Matīss @ 17.05.2021., 10:04 teica:
Jums taisnība. Viena kļūdiņa iezagusies. Ieskaitīsim kā pareizo atbildi C
77. aivars @ 17.05.2021., 01:20 teica:
41 man ir iedots A variants kā pareizais.
76. 41C @ 17.05.2021., 00:57 teica:
Vai 41KP pareizā atbilde tiešām nebija C? KP nekas par to neliecināja, bet rezultātos gan ir 0.
75. Atis Dimants , @ 16.05.2021., 23:44 teica:
"AMATIERI – komandas līdz 5 cilvēkiem, kas piedzīvojumu veic pastaigājoties" - citāta beigas
- es saprotu, ka neklātienes treniņā konkurence ir uz godaprāta. Bet kādā veidā komanda, "kas piedzīvojumu veic pastaigājoties" lielākajā daļā splitu dabū zem 6 minūtēm uz kilometra? Vai var kaut kur noskatīties to pastaigas soli ar 10km/h?

Ja jau šīm kompānijām tā patīk skriet, tad lai skrien un sacenšas kopā ar PROF, nevis bojā godīgu konkurenci. crying
74. aivars @ 16.05.2021., 21:26 teica:
Kas attiecas uz aplikāciju problēmām, tad, ziņojot par tām, vismaz kaut kāda informācija vajadzīga, lai kaut ko varētu spriest. Operētājsistēma - Android vai iPhone, kura versija. Ar nosacījumu, ka ir uzinstalēta jaunākā aplikācijas versija. Joprojām vēl daudzi darbojas ar vecākām versijām. Ja ir tikai QR kodu skenēšanas pasākumi un viss ir darbojies, tad, visticamāk arī darbosies. Ar atrunu par jaunāku OS pēkšņām īpatnībām, bet, ja tās neliek, tad bez problēmām. Bet, kopš GPS aktīvākas izmantošanas, aplikācija ir spiesta atjaunināties, kā redzat. Jau rakstīju, ka top jaunāka, pilnveidotāka dažādos aspektos aplikācija. Darīs visu to pašu, ko Qrenteerings, un par kādiem 25% vairāk. Bet, ceru, ka mazākos pasākumos, ja neskaita oNakti, skolās, tml.
73. Edgars @ 16.05.2021., 20:59 teica:
Njā, interesanti - Google maps viss ok. Uzstādījumos arī šai ir atļauta lokācija. Mistērija.

<< Jaun�ki ( 1 2345) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI

 


Saulkrastu rogainings
2022.gada 16.oktobris, Saulkrasti
[Biļetens]
[Pieteikšanās]  [Dalībnieki]Lapsu rogainings

2022. gada 29.oktobris, Dzērbene. 
[Biļetens Nr.1]
[Pieteikšanās] [Dalībnieki]Brīvības rogainings

2022. gada 12. novembris
[Biļetens]
[Pieteikšanās]  [Dalībnieki]


Pilsētas leģendas
26.03.22 – Rīga
23.04.22 – Ķekava
16.07.22 – Valmiera
20.08.22 – Rīga
17.09.22 – Ogre
05.11.22 – Rīga
[Info un pieteikšanās]2022. gada 23. septembris
[REZULTĀTI]


Pasaules čempionāts rogainingā.
2022.gada 26.-27.augusts, Čehija
[Informācija]
[LIVE CENTRUM]
[KARTE 100 dpi]
[REZULTĀTI_24h]


 

AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS.


 

 NĀKAMIE PASĀKUMI

16.10.2022.
Saulkrastu rogainings (2h/ 4h/ velo 2h)
[info]

22.10.2022.
Jūrmalas rogainings (3h/6h/3h velo)
[info]

29.10.2022.
Lapsu rogainings (6/12h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^