JAUNUMI

06.04.2021
Latvijas Orientēšanās federācija rīkos attālinātu treniņa spēli “Rīgas piedzīvojums”

Pirmais attālinātā treniņa “Rīgas piedzīvojums” posms 17. un 18. aprīlī noritēs Rīgas centra apkaimē. Piedzīvojumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija un ar nolikumu var iepazīties šeit: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/. Tā mērķis ir aicināt cilvēkus izkustēties un būt aktīviem arī šī brīža pandēmijas apstākļos, kā arī iepazīt Rīgas centru caur dažādiem interesantiem uzdevumiem.
Spēles princips ir 3 stundu laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus Rīgas apkaimē un risināt organizatoru sagatavotos uzdevumus. Uzdevumu risināšanai tiek izmantota aplikācija “Qrenteering” (iOS: https://apple.co/39vwpZU, Android: https://bit.ly/31zNltP).
 
Piedzīvojumā varēs piedalīties trīs dalībnieku grupās - “individuāli” jeb veicot distanci vienatnē, “profesionāļi” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties skrienot, kā arī “amatieri” jeb komandās līdz 5 cilvēkiem un pārvietojoties ejot. Kopējās distances garums ir aptuveni 15 kilometri un starts - brīvi izvēlētā laikā.

Dalībai iespējams reģistrēties internetā: https://rogaining.lv/r/Piedzivojums/ līdz 14. aprīļa 23:59, ja kartes grib saņemt fiziski, Ziedoņdārzā, sacensību dienā. Ja kartes grib saņemt elektroniski, dalībai iespējams reģistrēties līdz pat pasākuma dienai un tās pēc iespējas drīzāk tiks nosūtītas dalībniekam uz norādīto e-pastu.

Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19.

Piedzīvojuma kopsavilkums un rezultāti tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/lof.lv. Ja vairākiem dalībniekiem būs vienāds punktu skaits, uzvarēs tas, kurš punktus savācis īsākā laikā. Katrā posmā no visiem dalībniekiem un komandām tiks izlozētas pārsteiguma balvas no mūsu atbalstītājiem, kuras pēcāk ar kurjera palīdzību tiks nogādātas pie laimētājiem.
82. aivars @ 17.05.2021., 20:03 teica:
No augšējā gala uz ātru roku atradu vienu komandu, kas ir dalījusies. Aplikācijas laika skaitīšanas sistēma (kā dēļ, starp citu, bija iezagusies tā kļūdiņa ar telefona restarta ietekmi uz jautājumu demonstrēšanu) veidota tā, ka vienlaicīgi šiverēt pa distanci dažādos virzienos nepamanītiem neizdosies. Versija 3.3.74. ir GooglePlay, var atjaunināties. Ieliku mazu bonusiņu - arī Android tagad GPS indikatorā rādīs tuvākā KP numuru (šķiet, ka iOS to jau biju ielicis).
81. Gunta @ 17.05.2021., 18:59 teica:
Man jau ļoti patīk pētīt rezultātus, lai saprastu, vai bija labāks maršruta plānojums iespējams vai nē. Tā nu paskatījos arī tos ātrumus un sapratu vienu, ir komandas, kas nav visur kopā devušās, bet ir dalījušās. Citu pamatojumu neredzu, kā var 2 km attālumu pieveikt 5 minūtēs. Nu bet katram savi mērķi un nolikumā jau nav minēts, ka nevar dalīties, tik minēts, ka var vairāki komandas biedri vienlaicīgi lietot aplikāciju. Es gan priekšroku dodu komandai būt kopā un asinu spējas plānot ideālo maršrutu pēc visiem rogaininga principiem.
80. Janka @ 17.05.2021., 16:53 teica:
Labojums - "līdz 15km/h" nevis "vismaz 15km/h" ;)
79. Janka , @ 17.05.2021., 16:48 teica:
Ati, pievienotajā saitē vari redzēt pastaigu, kuras vidējais ātrums ir vismaz 15km/h smile Mans iešanas ātrums var sasniegt ~9km/h. Neesmu mērījis, bet domāju, ka ar nūjām tiktu arī līdz 10km/h.


Šāda komandu dalīšana jau pēc būtības ir nepareiza, jo te nekādā veidā nav iespējams atšķirt skrējējus no gājējiem. Pat ar reāliem, fiziskiem tiesnešiem atsevišķās situācijās šo dalījumu būtu ļoti grūti izkontrolēt korektā veidā. Šoreiz gan grupu dalījuma nejēdzīgumu neitralizē tas, ka "uzvarētājus" neapbalvo un visiem ir vienādas iespējas tikt pie balviņas.
78. Matīss @ 17.05.2021., 10:04 teica:
Jums taisnība. Viena kļūdiņa iezagusies. Ieskaitīsim kā pareizo atbildi C
77. aivars @ 17.05.2021., 01:20 teica:
41 man ir iedots A variants kā pareizais.
76. 41C @ 17.05.2021., 00:57 teica:
Vai 41KP pareizā atbilde tiešām nebija C? KP nekas par to neliecināja, bet rezultātos gan ir 0.
75. Atis Dimants , @ 16.05.2021., 23:44 teica:
"AMATIERI – komandas līdz 5 cilvēkiem, kas piedzīvojumu veic pastaigājoties" - citāta beigas
- es saprotu, ka neklātienes treniņā konkurence ir uz godaprāta. Bet kādā veidā komanda, "kas piedzīvojumu veic pastaigājoties" lielākajā daļā splitu dabū zem 6 minūtēm uz kilometra? Vai var kaut kur noskatīties to pastaigas soli ar 10km/h?

Ja jau šīm kompānijām tā patīk skriet, tad lai skrien un sacenšas kopā ar PROF, nevis bojā godīgu konkurenci. crying
74. aivars @ 16.05.2021., 21:26 teica:
Kas attiecas uz aplikāciju problēmām, tad, ziņojot par tām, vismaz kaut kāda informācija vajadzīga, lai kaut ko varētu spriest. Operētājsistēma - Android vai iPhone, kura versija. Ar nosacījumu, ka ir uzinstalēta jaunākā aplikācijas versija. Joprojām vēl daudzi darbojas ar vecākām versijām. Ja ir tikai QR kodu skenēšanas pasākumi un viss ir darbojies, tad, visticamāk arī darbosies. Ar atrunu par jaunāku OS pēkšņām īpatnībām, bet, ja tās neliek, tad bez problēmām. Bet, kopš GPS aktīvākas izmantošanas, aplikācija ir spiesta atjaunināties, kā redzat. Jau rakstīju, ka top jaunāka, pilnveidotāka dažādos aspektos aplikācija. Darīs visu to pašu, ko Qrenteerings, un par kādiem 25% vairāk. Bet, ceru, ka mazākos pasākumos, ja neskaita oNakti, skolās, tml.
73. Edgars @ 16.05.2021., 20:59 teica:
Njā, interesanti - Google maps viss ok. Uzstādījumos arī šai ir atļauta lokācija. Mistērija.
72. aivars @ 16.05.2021., 20:45 teica:
Vienīgā šobrīd ideja - stāvot uz vietas, aplikācijā GPS var neparādīties. Aplikācija reaģē uz lokācijas maiņu. Bet tā, ka pazust pavisam un galīgi - nekas cits, kā telefona jociņi, tas nevarētu būt. Es parasti pārbaudu ar GoogleMaps. Ja ir, tad ir. Jā, un tā pa gabalu pateikt - švaki man ar tām telepāta spējām wink
71. aivars @ 16.05.2021., 20:08 teica:
Tagad arī nav tas GPS? GoogleMaps aplikācijā, piemēram.
70. Edgars @ 16.05.2021., 19:04 teica:
Sveiciens! Nav sūdzība, bet arī dīvains gļuks šodien gadījās, varbūt Aivars mācēs komentēt. Pa ceļam starp diviem KP vienkārši pazuda GPS funkcija no aplikācijas (par 99% esmu drošs, ka neko neizdarīju, jo telefons vienkārši kūļājās rokā kā parasti). Nepalīdzēja nekāda izslēgt-ieslēgšana (GPS setinga, pašas aplikācijas, interneta, telefona). GPS tā arī neatgriezās. Protams, varbūt vienkārši telefona vaina, bet varbūt ir kādas idejas? Paldies!
69. aivars @ 16.05.2021., 18:18 teica:
Padevīgi ziņoju, ka man ir izdevies modelēt situāciju ar jautājuma nerādīšanu pēc restarta. Tas nozīmē, ka drīz būs arī aplikācijas jauninājums 3.3.74. (rīt/parīt) Sekojiet GooglePlay!
Vēlreiz paldies Atim (un Dinai arī par pirmo signālu)!
68. aivars @ 16.05.2021., 17:41 teica:
Es jau mēģināju pamatorganizatorus pārliecināt, ka šis nav īsti OS un ar izklaidi varētu nodarboties citi, kam lielāka pieredze un ideju bāze. Orientēšanās sports tomēr ir vairāk ar karti un kompasu. Vārdu sakot, kaut kas cits. Kāda tur orientēšanās, ja situācija kartē atkarīga no pulksteņlaika. Vārtiņi vaļā no ... līdz ... sad Tie ir piedzīvojumi un tā uz to arī jāskatās. Nu jau tomēr iet uz labo pusi un gana daudz seriāli ir atsākušies. Uz mežu!
67. aivars @ 16.05.2021., 17:34 teica:
Esmu saskāries arī ar situāciju, kad uz atjauninātas operētājsistēmas piepeši aplikācija konkrētā situācijā nestrādā tā, kā to ir darījusi uz iepriekšējām. Un, ņemot vērā, ka aplikācija paredz daudz dažādas situācijas, ne vienmēr ir tā, ka, tiklīdz OS ir nomainīta, visi izstrādātāji nočeko savas aplikācijas visās iespējamās situācijās. Runa, protams, nav par megakompānijām, kur uz vienu aplikāciju sēž vesela blice. Tagad, kad kāds ir ziņojis kas un kā nestrādā, meklēt problēmu ir daudz vienkāršāk. Tā ka paldies visiem, kas savas aizdomas par aplikācijas nekorektu darbu (arī, ja nav speciālisti izstrādē) dara zināmas. Es jau mierā nelikšos, un kokrētā problēma tiks atrasta un atrisināta. "Quick fix" instrukcijā šobrīd jau ir, bet tas ir pagaidu risinājums.
66. Atis Kalniņš @ 16.05.2021., 17:13 teica:
Hei, Aivar, mans komentārs nebija nebija personisks uzbrauciens vai kāda vainošana. Paldies par to, ko dari. Diemžēl manas zināšanas lietotņu izstrādē visticamāk būs nepietiekamas, lai kā palīdzētu. Bet vispār gribētos palīdzēt. Tomēr, ja nejaušs restarts var nograut pasākumu pilnībā, īsti labi nav. Īpaši pasākumā, kas, cik noprotu, domāts OS popularizēšanai.
65. aivars @ 16.05.2021., 15:32 teica:
Vai būs labāk? Jā, papildināsim instrukciju - ko darīt telefona restarta gadījumā. Starp citu, tikai no 1.maija sistēmā fiksēti 2100 reģistrēšanās gadījumi visdažādākajās distancēs, kur izmanto aplikāciju. Šāda veida un apjoma pasākums ar GPS kontrolpunktiem plus apraksti vai jautājumi, ir pirmo reizi. Es brīnītos, ja uz visiem dažādajiem telefoniem ar katram savu aplikāciju komplektu un operētājsistēmām nebūtu bijis nevienas kļūdas. Vairākas jau ir pilnībā atklātas. Gan jau arī minētā problēma - jautājuma nerādīšana pēc telefona restarta - tiks salabota. Vienkārši manas ierīces nerestartējas sad Atvainojiet, ja tieši jums kritusi šī sagadīšanās loze. Uzskatiet, ka ar to jūs palīdziet visiem pārējiem, kas izmanto šo sistēmu. Ja jūs zinātu, kā es gaidu "kovida" beigas un normālu pasākumu atsākšanos... crying crying crying
64. aivars , @ 16.05.2021., 14:00 teica:
Atim pārstartējās telefons un sākās problēmas. Iemesls, kāpēc pārstartējās nav zināms. Parasti tādos gadījumos vienmēr atrodas vainīgais. Šoreiz par tādu tika definēta Qrenteerings aplikācija, lai gan man ir aizdomas, ka tā nebija vienīgā aplikācija, kas tobrīd darbojās telefonā. Ati, ja Tev ir skaidri zināmas aplikācijas nepilnības, būšu pateicīgs, ja darīsi man tās zināmas. Varbūt vēl piemaksāšu Tavai dalības maksai no saviem pārdesmit eiro, ko saņemu par pasākumu. Vēl pateicīgāks būšu, ja uztaisīsi savu aplikāciju (abām platformām) un pārņemsi visu šo saimniecību (arī servera gala programmatūras veidošana un uzturēšana) savā ziņā. Tikai dažas funkcijas, kuras nestrādā tā, kā iedomājas lietotājs, arī paredzētas tā, kā tas notiek. Esmu jau iepriekš rakstījis. Kāpēc ir tā, nevis savādāk, garš stāsts pāris gadu garumā. Paldies!
63. Atis Kalniņš , @ 16.05.2021., 12:40 teica:
Paldies par pasākumu, BET: programmatūras nepilnības, ar kurām šodien saskāros, ir pietiekami pasākumu izjaucošas, lai būtu pamats dalības maksas atprasīšanai. Kopējais laika patēriņš, lai tiktu skaidrībā, kas noticis + netikšana pie jautājumiem vairākos KP + nepieciešamība pārinstalēt lietotni, kā rezultātā pazūd info par iepriekšējo distanci... Ceru, turpmāk būs labāk. Veiksmi!

<< Jaun�ki ( 1 2345) Vec�ki >>

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links: (nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat laughing sad angry crying thumb  
0

 AKTUĀLI

Silva-ROG Maijs.
Sveikuļi. Tukums
2021.gada 22.-23.maijs.
[Informācija]  REZULTĀTI
[Pieteikšanās

Silva-ROG Aprīlis.
Sveikuļi. Tukums
2021.gada 24.-25.aprīlis.
[InformācijaREZULTĀTI

Orientēšanās spēle “Rīgas piedzīvojums”
2021. gada 17.-18.aprīlis
2021. gada 01.-04.maijs
2021. gada 15 - 16. maijs  Klusais centrs
2021. gada 29 - 30. maijs Ziepniekkalns
2021. gada 12 - 13. jūnijs Maskavas Forštate

[Nolikums] [Pieteikšanās]  [Dalībnieki]
[Instrukcija aplikācijai (18.05.)]
[Rezultāti 17/18.04]
[Rezultāti 1/4.05]
- [Karte ar slēptajiem]
[Rezultāti 15./16.05]Eiropas čempionāts
Igaunija, Otepe. 
2021.gada 4.-5.septembris.
Informācija. [Biļetens.pdf]
[Pieteikšanās]  [Dalībnieki]


INFORMĀCIJA
[Pieteikšanās]
[Dalībnieki]
PĀRCELTS uz 2023.gadu !!!


AKTUĀLI vēsturisko informāciju skatīt sadaļā ARHĪVS. NĀKAMIE PASĀKUMI

05.06.2021.
Olaines Plakaņu kauju rogainings (2h/4h/6h)
[info]

10.07.2021.
PusNAKTS rogainings (8h)
[info]

10.07.2021.
Rīgas Jumpravmuižas rogainings (2h/4h/6h)
[info]

     JAUNĀKIE KOMENTĀRI
    jaunumi : kalendārs : resursi : saites : foto, video : sarunas : kontakti : arhīvs :  
    ^ uz augšu ^